Arkadiusz Łakomiak – Piekarz
Posłuchaj
Przeczytaj
Bycie piekarzem, to trudna sprawa.
Pieczenie chleba, to nie zabawa.
W piekarni wszystko bywa gorące,
gorące są piece, jak w ciągu dnia słońce;
a w piecach tych pieką się bułki, rogale,
chrupiące, złociste i duże, i małe.
Tu wszystko jest białe: podłogi i ściany
i chleb, który mąką co chwilę sypany.
A złote pieczywo wciąż cieszy piekarzy
choć wielu z nich prawie po sto kilo waży!
A chleb spożywają bogaci i biedni,
bo smaczny to pokarm i jakże powszedni.
Dla wszystkich piekarzy przysłowie jest hasłem:
Pieczenie chleba, to bułka z masłem.

Arkadiusz Łakomiak
Laureat głównej nagrody XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „MALOWANIE SŁOWEM” im. Mieczysława Czychowskiego w 2014 r. w kategorii wierszy o tematyce adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym.
Jego wiersze można spotkać w licznych programach edukacyjnych takich jak: „Jutro idę do szkoły” ((program dla przedszkoli), „Zostań Noblistą” (program dla szkół podstawowych), jak również w książce do 2 klasy szkoły podstawowej „Uczmy się z bratkiem.”
Autor tomiku poezji „Dziwny jest ten świat” wydanego w 2013 r.
Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Dowiedz się więcej ? klik.
Wiersze Pana Arka Łakomiaka są super. Przyjemnie jest gdy czyta go Tata Mariusz. Cieszę się bardzo, że tutaj trafiłam. Od wielu lat jestem fanką (razem z moimi wnukami) PanaMisia. Pozdrawiam serdecznie. bb.
Jest mi niezmiernie miło czytać taką opinię. 🙂 Również jestem fanem Pana Arka odkąd poznałem jego twórczość. Poza tym to świetny rozmówca. 🙂 Liskowe pozdrawiacze!