Dzięki Nim #Tata czyta

Znajdziesz tutaj listę fantastycznych Autorów, którzy postanowili obdarzyć mnie zaufaniem i użyczyli mi swoich wierszy, bajek, baśni. Dzięki Nim mogę dzielić się z Tobą wartościowym przekazem.

Piszesz dla dzieci? Daj się przeczytać, zapraszam!

Kamila Bednarek na #TataMariusz

Kamila Bednarek

Autorka wiersze zaczęła pisać po narodzinach syna. Początkowo inspiracją były pluszowe misie, z czasem bohaterów przybywało. W swoich utworach stara się przekazać miłość i szacunek do natury i zwierząt. Jej celem jest także przekazanie ważnych w życiu wartości. Twierdzi, że wiersze powinny nie tylko bawić ale i uczyć. Jej utwory ukazywały się w przewodnikach metodycznych.
Prywatnie żona, mama 2 wspaniałych chłopców, Z wykształcenia ekonomistka, pracująca w administracji. Swoje zamiłowania do kreatywnego tworzenia wykorzystuje także wykonując ozdoby i napisy dekoracyjne.

Strona Kamili >> klik <<<

Bożena Czarnota na #TataMariusz

Bożena Czarnota

Z wykształcenia – chemik, z zamiłowania i wewnętrznej potrzeby – poetka i bajkopisarka. Jej wiersze ukazały się w wielu antologiach.
Z pomocą bezinteresownych osób, wydała trzy książki z bajkami: „Nie tylko kocie sprawki”, ”O pchłach które miód ukradły”.oraz „Cztery psoty na dwa koty”.

Sama o swojej twórczej stronie pisze tak:

To wspaniałe uczucie, móc usiąść w fotelu swojej wyobraźni, otworzyć notes zgromadzonych emocji, nadać im kształt słowa, a słowom, formę wiersza. Myśl, która płynie, przelana na papier lub ekran komputera, jest ciekawa, pragnie skupienia uwagi, wycisza i uspakaja. Każda pasja wyzwala w nas pozytywną energię, a to sprawia, że stajemy się uważniejsi, bardziej otwarci na potrzeby innych, a wewnętrznie, szczęśliwsi.

Agnieszka Frączek na #TataMariusz

Agnieszka Frączek

Doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor naukowy Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN i współautorka Polsko-niemieckiego słownika etykiety językowej.

W książkach dla dzieci ułatwia zrozumienie polszczyzny. Pisze m.in. o homonimach i homofonach, o frazeologizmach i przysłowiach, o archaizmach i neologizmach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi.

Autorka serii książek logopedycznych.

Dorota Frątczak na #TataMariusz

Dorota Frątczak

Absolwentka Wydziału Filologicznego UMK. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie pomocy psychologicznej oraz pedagogiki przedszkolnej z terapią dziecka i administracji samorządowej. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów literackich oraz nagrody MEN, otrzymanej za upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży idei olimpijskiej oraz wdrażanie uczniów do twórczości literackiej nawiązującej do antycznych ideałów rywalizacji sportowej (2006). Kocha zwierzęta, w szczególności psy, koty i gołębie. Pisze z dużą dozą nieśmiałości bo uważa, że najlepszym pisarzem jest samo życie.

Anna Gratkowska na #TataMariusz

Anna Gratkowska

Zabawę z pisaniem rozpoczęła w wieku sześciu lat (rymami częstochowskimi żonglując wprawnie), by jako niespełna ośmiolatka otrzymać wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie poetyckim.

Pierwsze prozatorskie kroki stawiała w Polskim Kulturalnym Podziemiu.

W 2012 roku wydała powieść „Stokrotki w deszczu”, a pięć lat później „Miłość. Wydanie drugie poprawione”.
“Bal w kurniku i inne wierszyki dla dzieci” to jej pierwsza książeczka dla najmłodszych.

Hanna Szaga na #TataMariusz

Hanna Szaga

Urodziła się 30 listopada 1965 roku w Świeciu nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim.

Jest nauczycielką, bibliotekarką i socjoterapeutką. Od lat pracuje z dziećmi. Prowadzi grupy zajęciowe z najmłodszymi uczniami, wykorzystując elementy bajkoterapii i socjoterapii.

W 2014 roku w Oficynie Wydawniczej „Impuls” wydała „Bajki terapeutyczne”, które w 2015 roku zdobyły główną nagrodę w kategorii „Najlepsza książka psychologiczna” w plebiscycie serwisu Granice.pl. Rok 2021 przyniósł dwie nowe pozycje napisane w serii „Maks, Robi i Stworek z werandy”.

Beata Jaczewska na #TataMariusz

Beata Jaczewska

Ukończyła studia na UJ. Biolog, perfekcjonistka z artystyczną duszą. Bajki-rymowanki pisze od lat dla przyjemności własnej i przyjaciół. Jest autorką kilku książek, m.in. serii „Małe zwierzątka”, „Małe pojazdy” dla najmłodszych, „Wierszowanki-przytulanki” dla trochę starszych, a także współautorką książki charytatywnej dla dzieci „Gwiezdne marzenia”.

Prowadzi blog wierszowankimalowanki.blogspot.com, na którym znajdują się nie tylko bajki, ale także różne rymowane teksty okolicznościowe oraz krótkie i dłuższe wierszyki. Uwielbia górskie wędrówki z plecakiem, książki, gry planszowe, a także pomaganie w różnych organizacjach i fundacjach.

Strona autorki: >>klik<<

Anna Kaca na #TataMariusz

Anna Kaca

Pedagog, nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego, autorka wierszy dla dzieci. Prowadzi klasę z innowacją teatralno-poetycką. Zajęcia teatralne kształtują osobowość, rozwijają wrażliwość i budują postawę twórczą. Pozwalają wyjść z nieśmiałości, być kreatywnym oraz rozwijać pasje i zdolności.

Jest autorką książek dla dzieci: Skarby, Przebieranki, Żabie kaprysy, Ciuchcia talentów, Biała, czy czarna…?, Stąd do płotu, czyli z życia wiejskiego podwórka, oraz książki edukacyjnej To jest moje Legionowo. Jej wiersze wykorzystują wydawnictwa w pozycjach edukacyjnych oraz w pismach dla dzieci.

Agata Karpińska na #TataMariusz

Agata Karpińska

Mniej więcej w „zerówce” już postanowiłam, że będę rysować i konsekwentnie wyklejałam ściany pokoju własnymi dziełami. Tego, że będę pisać, zupełnie nie przewidziałam… Summa summarum rysuję, maluję i piszę wiersze oraz piosenki dla dzieci. Osiem lat pracowałam w przedszkolu i to tam właśnie moje pierwsze ilustracje, teksty piosenek i wiersze podlegały wnikliwej ocenie przez wyjątkowo szczerych krytyków 🙂” – tak mówi o sobie zdobywczyni drugiego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poezji dla Dzieci im. W. Chotomskiej – PRZYLECĘ DO WAS NA SKRZYDŁACH MARZEŃ. Autorka m.in. piosenek z płyt „Entliczek, pentliczek” czy „Kolekcja przedszkolaka” wyd. Nowa Era oraz książki „Polskie święta i zwyczaje. Wiersze o świętach” (wyd. GREG).

Strona Autorki: >>klik<<

Kasia Keller na #TataMariusz

Kasia Keller

Przeciska bohaterów przez szczeliny piramid, nie szczędząc im przygód mrożących krew w żyłach. Wypuszcza na wolność wirtualnych wandali, którzy sieją zamęt i zniszczenie. A potem wszystko naprawia wspólnie z dobrymi wróżkami. I to nie jest jej ostatnie słowo, bo właśnie otwiera antykwariat pełen dobrych życzeń.

Co więcej? W wolnym czasie wędruje po lesie lub spaceruje brzegiem morza albo zasiada z rodziną do gier planszowych. Ma słabość do czekolady z orzechami i ptysiów z bitą śmietaną. Marzy o domu z werandą, na skraju lasu i własnym ogródku pełnym marchewek i sałaty.

Joanna Korbut na #TataMariusz

Joanna Korbut

Od najmłodszych swoich lat wiedziała, że zawodowo chce pracować z dziećmi. Absolwentka m.in. Wydziału Pedagogicznego. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie pracy z dziećmi o specyficznych trudnościach.
Zaczęła pisać w maju 2021r. Pisanie przychodzi jej z ogromną łatwością. Pisze prostym, barwnym językiem. W prezentowanych utworach bohaterami są zazwyczaj zwierzęta, które przedstawiają świat ludzi. Są to przede wszystkim wiersze-rymowanki często zakończone puentą. Prywatnie mama dwóch synów. Kocha pisać dla dzieci.

Agnieszka Kuśmierczuk na #TataMariusz

Agnieszka Kuśmierczuk

Urodzona w 1975 r. w Tomaszowie Lubelskim, gdzie mieszka i pracuje jako nauczyciel. Z wykształcenia filolog, z zamiłowania artystka – w wolnych chwilach maluje obrazy i pisze wiersze – nie tylko dla dzieci. Przygodę z poezją rozpoczęła w 2012 roku, a od 2017 publikuje teksty w grupach poetyckich.

Marta Linke-Kicińska na #TataMariusz

Marta Linke-Kicińska

Na co dzień jest żoną, mamą czwórki dzieci, które uczyła lub jeszcze uczy w ramach edukacji domowej. Jej ulubioną książką jest „Póki mamy twarze” C.S. Lewisa. Ulubioną Herbata – Earl Grey z cytryną. Teksty Marty Linke-Kicińskiej, które ukazały się drukiem:

Zbiór opowiadań groteskowych „Blurp – wiele hałasu o wszystko” wyd. Telbit 2005r, wiersze dla dzieci „Abba, Tatusiu” Edycja Świętego Pawła 2007r, udział w zbiorze „Wierszyki o zwierzątkach” wyd. Wilga 2008r, seria opowiadań dla dzieci „Bartolomeusz odkrywca” w Poradniku Aptecznym, seria opowiadań „Cukiernica” i „O stryju Horacym” w czasopiśmie Szugarfrik, opowiadania i artykuły (głównie o cukrzycy Typu I) w magazynie Glukomag i Cuca.

Strona autorki: >> klik <<

Izabela Michta na #TataMariusz

Izabela Michta

Z wykształcenia pedagog specjalny. Prywatnie pełnoetatowa mama dwóch chłopców i autorka książek dla dzieci. Poza pisaniem Jej pasją jest muzyka oraz podróżowanie wraz z mężem i synkami, a misją – rozbudzenie miłości do książek w każdym maluchu i przekonanie dorosłych, że czytanie dzieciom jest ważne i potrzebne i może stać się najmilszym i niezwykle wartościowym codziennym rytuałem. Dlatego na różne sposoby promuję czytanie w ramach swojej akcji #WoleMole. Autorka kilkunastu książek, między innymi: Benio, tata i reszta świata (Wydawnictwo Skrzat), Podróż do wnętrza ucha (Wydawnictwo Tadam), Co warto wiedzieć o przyrodzie (Wydawnictwo Greg), oraz Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy (Wydawnictwo Dwukropek).

Strona Autorki >> klik <<

Joanna Mikołajczak na #TataMariusz

Joanna Mikołajczak

Wrocławianka z głogowskimi korzeniami, z wykształcenia księgowa, za to z rymowaną duszą. Pisze wierszyki dla dzieci, a teraz stawia też pierwsze kroki w tekstach nierymowanych. Autorka  „Bajki o chmurce, co nie umiała padać” opublikowanej w e-booku charytatywnym (Eactive „Zostań bajkowym bohaterem”). Prowadzi profil #bejakbajka na Instagramie, gdzie można znaleźć jej utwory dedykowane najmłodszym czytelnikom. Lubi kolor niebieski, dźwięk gitary elektrycznej i humor w wierszykach. Wszystkich chętnych zaprasza do świata swojej wyobraźni.

Beata-Małgorzata-Moniuszko-na-TataMariusz

Beata Małgorzata Moniuszko

Beata Małgorzata Moniuszko jest autorką książek „Słomkowy kapelusz” i „Poznaję i kocham naturę”, współautorką podręczników dla klasy 1 i 3 „Podstawy zdrowia”, „Uczę się, bawię i poznaję Polskę”, książki charytatywnej „Gwiezdne marzenia” i „Wierszyki uśmiechem plecione”, czasopism „Pstryk Myk” i „Promyczek”, e-booków „Nie ma nudy” oraz twórcą autorskiej piosenki „Smutny klaun” i muzyki do dziecięcych sztuk teatralnych „Przyjaciel” i „Bądź sobą” oraz założycielką i koordynatorką facebookowej grupy Pisanie jest fajne, na którą zaprasza autorów, ilustratorów, recenzentów i wydawców książek dla dzieci i młodzieży.

Strona autorki: >>klik<<

Ewa Nartowska na #TataMariusz

Ewa Nartowska

Urodziła się w Krakowie.
Absolwentka UJ, pedagog, tłumacz, autor. O Jej wierszach pisał ks Jan Twardowski: „Zaznacza się w tych wierszach to, co najważniejsze w poezji – zwięzłość i prostota„.

Wybrane Jej pozycje można znaleźć na stronach Polskiej Bibliografii Literackiej Instytutu Badań Literackich PAN.

Jest współtłumaczem książki Antoniego de Mello „Wezwanie do miłości” (Wyd. Zysk i Ska).

Niezwykle ciepła i otwarta. Wspaniała rozmówczyni.

Hanna-Niewiadomska-na-TataMariusz.png

Hanna Niewiadomska

Karierę rozpoczynała od pisania wierszy dla swoich synów, po czym pasja pisania dla dzieci Ją pochłonęła. Prowadziła w legionowskim tygodniku rubrykę pt. „Bajczytanki Pani Hanki”. W 2003 r. pojawiła się pierwsza książka o tym samym tytule. Jak dotąd „Bajczytanki Pani Hanki” ukazały się w czterech częściach.

Autorka scenariusza do sztuki teatralnej „Leśny biwak”, posiadaczka zaszczytnych tytułów „Przyjaciel Przedszkolaka” i „Przyjaciela Dzieci”. Należy do Związku Literatów Polskich.

Strona autorki: >>klik<<

Asia Olejarczyk na #TataMariusz

Asia Olejarczyk

Bajkopisarka, tłumaczka literatury, marzycielka, mama Trzech Muszkieterów. Urodziła się w Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, a to zobowiązuje.

Chociaż zna kilka języków, najbardziej fascynują ją słowa wymyślane przez maluchy. Uwielbia zapach deszczu, sernik mamy i śmiech dzieci. Wakacje i niektóre weekendy spędza w Pampilii obserwując życie jej mieszkańców, które potem skrzętnie opisuje. W wolnych chwilach goni po okolicy uciekające Trzy Kropki i świetnie się przy tym bawi. Pod jej łóżkiem mieszka Yeti.

Strona autorki: >>klik<<

Anna Paczuska na #TataMariusz

Anna Paczuska

Z wykształcenia nauczycielka języka polskiego i redaktorka. Autorka poradników, scenariuszy filmowych i książek dla dzieci („Warszawa moja stolica”, serie: „Kolorowa edukacja” , „Maks i Emilka”). Mama Maksa i Emilki, dla której dzieci są największą inspiracją.

Aleksandra Paprota na #TataMariusz

Aleksandra Paprota

Pisze prozę i wiersze dla dużych i małych czytelników, sporo przy tym eksperymentując. Autorka trzech opublikowanych książek: miniatur prozatorskich „Miastka Zapominane”, baśniowych opowieści dla dzieci „Po Nieostrzyżonej Stronie Górki” i humorystycznej powieści fantasy „Zdesperowane królewny. Ucieczka z baśni”. Mieszka we Wrocławiu, gdzie cieszy się towarzystwem wszędobylskich krasnali. Poza opowiadaniem historii stara się, żeby jej życie układało się w ciekawą opowieść. Oczywiście taką z dobrym zakończeniem!

Anna Paszkiewicz na #TataMariusz

Anna Paszkiewicz

Autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci (m.in. Abstrakciki; Marzenie; Detektyw Bzik; Pafnucy, ostatni smok; Coś i nic; Prawy i lewy; Trzy życzenia). Na stałe współpracuje z czasopismem dla dzieci niewidomych i niedowidzących Promyczek. Od lat organizuje w przedszkolach i szkołach spotkania promujące czytelnictwo. Uwielbia podróże, truskawki, malarstwo abstrakcyjne i wędrówki po górach, podczas których ładuje swoje „pisarskie baterie”. To właśnie tam, w ciszy i z dala od zgiełku miasta do głowy przechodzą jej najdziwniejsze literackie pomysły…

Małgorzata Połeć-Rozbicka na #TataMariusz

Małgorzata Połeć-Rozbicka

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Polonistyki UW oraz Podyplomowych Studiów z Filozofii i Etyki na Wydziale Filozofii i Socjologii tej samej uczelni. Ukończyła także podyplomowe studia logopedyczne i dziennikarskie. Zajmowała się komunikacją społeczną, redakcją i pracą nad rozwojem mowy u dzieci. Aktualnie zajmuje się literaturą dziecięcą i uczy etyki.

Jest współautorką opowiadań dla dzieci o frazeologizmach w języku polskim pt. „Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach?”

Strona autorki: >>klik<<

Eliza Sarnacka-Mahoney na #TataMariusz

Eliza Sarnacka-Mahoney

Urodziła się i wychowała w Zambrowie. Obecnie mieszka w Kolorado w USA. Ukończyła studia anglistyczne na UW, była stypendystką University of Durham w północnej Anglii.

Pracowała jak nauczycielka, redaktorka, korektorka i tłumaczka. Dziś jest przede wszystkim dziennikarką i pisarką, a także propagatorką dwujęzycznego wychowania.

Największą miłością i inspiracją Jej życia są córki Natalia i Wiktoria oraz ich genialny tata. Dzięki nim wie że to, co niemożliwe jest jak najbardziej możliwe, trzeba tylko szczerze chcieć.

Strona autorki: >>klik<<

Elżbieta Stępczyńska na #TataMariusz

Elżbieta Stępczyńska

Nauczycielka języka polskiego i rosyjskiego. Wydała dwa tomiki wierszy dla dorosłych, a dla dzieci rymowane bajki z morałem Jurajskie bajania. Promuje w nich uroki i bogactwo przyrodnicze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, wplatając legendy i ciekawostki historyczne. Za pomocą pięknej polszczyzny pobudza wyobraźnię i inspiruje młodych czytelników do rzeczywistej konfrontacji z opisywanymi miejscami. W lekkiej dydaktycznej formie oswaja inność, uczy tolerancji, przyjaźni i miłości, pochwala gościnność, ciekawość świata oraz propaguje aktywność fizyczną.

Dorota Suwalska na #TataMariusz

Dorota Suwalska

Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, pisarka, autorka projektów wizualnych i animatorka kultury. Otrzymała wiele ważnych nagród i nominacji za twórczość literacką dla dzieci i młodzieży. Jej utwory tłumaczone były na język hiszpański, słoweński, ukraiński.

Strona autorki: >>klik<<

Anna Śliwińska na #TataMariusz

Anna Śliwińska

Z wykształcenia fizjoterapeuta, który zawsze marzył, by pisać jak Brzechwa bądź Tuwim (lub pracować u Walta Disneya).

Pisałam na ostatniej stronie zeszytu od matematyki – od gimnazjum, przez liceum, kontynuując tę tradycję także na wykładach. Mam kalendarz pełen różnych cytatów. Najfajniejsze pomysły przychodzą mi do głowy, gdy jestem czymś zajęta.

Katarzyna Vanevska na #TataMariusz

Katarzyna Vanevska

Doktor nauk społecznych, dziennikarka, autorka książek dla najmłodszych czytelników w wydawnictwie AWM, ale przede wszystkim – „bliźniakowa mama”.

Pasjonatka pracy z dziećmi, organizatorka warsztatów literackich dla dzieci w kraju i za granicą, i to ze spotkań z nimi czerpie inspiracje dla swojej twórczości. Od lat tworzy rodzinę wielokulturową, dzieląc serce między Polskę i Macedonię.

W swojej twórczości literackiej stara się łączyć naukę z zabawą. Zapalona orędowniczka ruchu „Budząca się szkoła”.

Strona AWM: >>klik<<

Kamila Waleszkiewisz na #TataMariusz

Kamila Waleszkiewicz

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci w tym opowiadań i wierszy, jak również książek edukacyjnych w języku polskim oraz w języku angielskim wspierających naukę czytania i pisania. Mama Oliwii i Oskara, a także „mama” Smoka Lolo i Smoka Tolo.

Strona autorki: >>klik<<

Sylwia Zabor-Żakowska na #TataMariusz

Sylwia Zabor-Żakowska

W pracy łączy wiele zainteresowań – języki obce, rozwijanie kreatywności u dzieci, malarstwo, poezję oraz znajomość przyrody. Swoją wiedzę i umiejętności zdobyła studiując Filologię Angielską na UW, Ogrodnictwo na SGGW, Psychologię Twórczości na UJ, Malarstwo na UMSC. Aby pogłębiać znajomość metod nauczania języków obcych – trafiła do Oxfordu.

Autorka książki Poezja i Sztuka dla Kreatywności Poetry and Art For Creativity odznaczonej Europejskim certyfikatem innowacyjności, kreatywności oraz najwyższych standardów w dziedzinie nauczania.”

Strona autorki: >>klik<<

Jacek Cudny na #TataMariusz

Jacek Cudny

Jacek Cudny urodzony 28 kwietnia 1966 roku w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie wykonuje zawód radcy prawnego, autor współczesnych wierszy i piosenek dla dzieci.
Jacek Cudny swój niewątpliwy talent do tworzenia rymowanek odkrył przez przypadek, przed imieninami swojej mamy, układając właśnie wiersz z tej okazji.
Jego prawnicze wykształcenie sprawia, że przemyca on w swoich wierszach dużo dojrzałych, a jednocześnie zabawnych treści. Wszystko to razem staje się często doskonałym materiałem edukacyjnym.

Strona autora: >>klik<<

Marek Dąbrowski na #TataMariusz

Marek Dąbrowski

Urodził się w Golubiu – Dobrzyniu skąd wyruszył w świat jako żołnierz zawodowy. Pomieszkiwał to tu, to tam, swoją podróż kończąc w Legionowie gdzie mieszka do dzisiaj. Z miłości do książek czyta fantastykę i pisze wiersze dla dzieci.

Jego debiutem literackim była książka pod tytułem „Mity i legendy ziemi legionowskiej”.

Trudni się także rysunkiem satyrycznym oraz karykaturą, co też czyni z niesłabnącym zaangażowaniem.

Zbigniew Dmitroca na #TataMariusz.png

Zbigniew Dmitroca

Poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg. Aktywność pisarską rozpoczął debiutem w miesięczniku „Odra” 1980 r.
Autor sztuk oraz książek dla dzieci. Jego piosenki ukazały się m.in. na płycie Nibylandia.

Tłumacz poezji rosyjskiej, m.in. Achmatowej, Błoka, Brodskiego, Cwietajewej i Mandelsztama.

Twórca, autor i aktor Jednoosobowej Trupy Walizkowej ”Teatrzyk jak się patrzy”.

Strona autora: >>klik<<

Paweł Gołuch na #TataMariusz

Paweł Gołuch

Na co dzień mąż oraz ojciec dwóch chłopaków. To dla Nich zaczął pisać i teraz nie bardzo umie przestać. Z wykształcenia jest programistą. Być może dlatego swoje wiersze traktuje jak kod programu – każde słowo ma ogromne znaczenie.

Nie lubi określenia „poeta”. Woli, żeby nazywać Go „wierszokletą”.

Obecnie prowadzi mały warsztat tapicerski. Uwielbia włóczyć się po górach, grać w siatkówkę i rzępolić na gitarze.

Strona autora: >> kilk <<

Olaf P. Lang

Mieszka w Warszawie, pisze od lat, zawodowo i hobbystycznie. Zazdrości tym, którzy wpadają na świetne pomysły. Wierzy w to, że pasja jest kluczem do szeroko pojętego sukcesu. W starciu „papierowa książka kontra ebook” wciąż minimalnie wygrywa u niego to pierwsze, choć coraz bardziej przekonuje się też do audiobooków i podcastów. Pisząc, stara się jak najmniej myśleć o sobie, a jak najwięcej o Czytelniku.

Marek Monikowski na #TataMariusz

Marek Monikowski

Urodziłem się bardzo, bardzo dawno temu, w 1954 roku, w Częstochowie. Kiedy jeszcze nie chodziłem do szkoły, napisałem pierwsze opowiadanie. Opisałem w nim mój straszny sen, w którym goniły mnie wilki.

Później napisałem kilkaset wierszy, wierszyków, fraszek, sztuk scenicznych i różnych opowieści. Zostały one wydane w wielu książkach i mam nadzieję, że będą kolejne.

Arkadiusz Łakomiak na #TataMariusz

Arkadiusz Łakomiak

Laureat głównej nagrody XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „MALOWANIE SŁOWEM” im. Mieczysława Czychowskiego w 2014 r. w kategorii wierszy o tematyce adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym.

Jego wiersze można spotkać w licznych programach edukacyjnych takich jak: „Jutro idę do szkoły” ((program dla przedszkoli),  „Zostań Noblistą” (progam dla szkół podstawowych), jak również w książce do 2 klasy szkoły podstawowej „Uczmy się z bratkiem.”

Autor tomiku poezji „Dziwny jest ten świat” wydanego w 2013 r.

Grzegorz Osóbka na #TataMariusz

Grzegorz Osóbka

„Mam kochane, mądre, silne, odważne, piękne i dobre dwie córeczki – Weronikę i Gaję. Pierwsza jest wczesną nastolatką, a druga o rok młodsza. Już trochę za duże jak na tego typu bajki… Choć wciąż pamiętają każdy ich szczegół.
Osobiście nie przepadam za tym czytaniem z pokolenia na pokolenie tych samych bajek. Bo moja babcia takie czytała mamie lub tacie, to i ja mam swoim dzieciom. Trochę to bez sensu, bo świat się zmienia. Raczej zrobimy lepszą robotę wzmacniając dzieciaki w ich własnej ciekawości, kreatywności i dyscyplinie tworzenia lepszego świata na przyszłość.”

Artur Scisłowski na #TataMariusz

Artur Scisłowski

Psycholog i psychoterapeuta. Od małego zafascynowany literaturą fantasy i science fiction. Całe swoje kieszonkowe wydawał wtedy na książki, które kosztowały nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych! Dużo czyta swojemu synkowi i wreszcie postanowił napisać coś na poważnie dla dzieci. Na początek opowiadanie, ale to dopiero wstęp do książki. Poza czytaniem i pisaniem lubi rodzinne wycieczki, gry planszowe oraz budowanie z duńskich klocków.

Mariusz Szwonder na #TataMariusz

Mariusz Szwonder

Dawniej: pasjonat rzutnika „Ania” oraz bajek zapisanych na kliszach.

Obecnie: polonista i surdopedagog. A przy okazji autor książek dla dzieci oraz audiobooków z serii „Mały Świat”. Współpracuje z wieloma artystami (m.in. Piotr Fronczewski, Jerzy Stuhr, Krystyna Czubówna, Radosław Pazura, Cezary Żak, Ewa Chotomska). Jego twórczość obecna jest w podręcznikach z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Tworzy również pomoce logopedyczne i materiały do nauki języka angielskiego dla osób dorosłych.

Marek Wnukowski na #TataMariusz

Marek Wnukowski

Zaczynał od występów ze swoim zespołem na przeróżnych festiwalach piosenki autorskiej, turystycznej i innych. Był gitarzystą, autorem tekstów i muzyki.
Gdy zespół zawiesił swoją działalność, zaczął pisać dla dzieci.
Był redaktorem strony dziecięcej miesięcznika „Życie nad Odrą”, gdzie umieszczał swoje teksty. W roku 2005 wydał pierwszą książkę pt. „Markowe bajki”, a w roku 2019 ukazała się druga – „Jeż u fryzjera”.

Strona autora: >>klik<<

Artur Zyskowski na #TataMariusz

Artur Zyskowski

Miłośnik natury, majsterkowania i aktywności fizycznej. Z wykształcenia inżynier-elektryk. Prywatnie Tata Trójki, fan zabaw i wspólnego spędzania czasu.
Uwierzył w projekt Czyta: #TataMariusz i dał mi możliwość zaistnienia na swojej stronie.

Pan Artur tak mówi o swoim zamiłowaniu do pisania: „Lubię gdy wierszyk jest dla dziecka zabawą. Fajnie gdy maluch zapamięta choć jeden rym i używa go w różnych sytuacjach, traktuje jak dowcip, śmieszne powiedzonko.

Strona autora: >>klik<<

#TataMariusz czyli Mariusz Rzepka

Mariusz Rzepka czyli #TataMariusz

Jeśli jeszcze nie trafiłem na Twoje wiersze, a jesteś autorką lub autorem piszącym dla dzieci – zerknij na dolną część tego kafelka lub na dół strony. Znajdziesz tam wszystkie możliwe ścieżki kontaktu ze mną.

Daj znać i daj się przeczytać!

Miejsce dla Ciebie

Napisz tutaj krótką notkę o sobie (około 500 znaków). Daj się poznać innym tak, jak poznał Cię #TataMariusz. Znajdzie się tutaj miejsce na Twoje zdjęcie, odnośniki do social mediów, strony oraz dane kontaktowe.

Zapraszam!

Pozostali

Autorzy, z którymi już nie będzie dane nam porozmawiać. Pozostawili po sobie piękny dorobek, który nie powinien zostać zapomniany. Dlatego znaleźli się i u mnie.

Pewnie wielu z nich nie znasz – może dzisiaj się to zmieni? 😉 Zapraszam!