Dzięki Nim #Tata czyta
Znajdziesz tutaj listę fantastycznych Autorów, którzy postanowili obdarzyć mnie zaufaniem i użyczyli mi swoich wierszy, bajek, baśni. Dzięki Nim mogę dzielić się z Tobą wartościowym przekazem.
Piszesz dla dzieci? Daj się przeczytać, zapraszam!
Kamila Bednarek
Autorka wiersze zaczęła pisać po narodzinach syna. Początkowo inspiracją były pluszowe misie, z czasem bohaterów przybywało. W swoich utworach stara się przekazać miłość i szacunek do natury i zwierząt. Jej celem jest także przekazanie ważnych w życiu wartości. Twierdzi, że wiersze powinny nie tylko bawić ale i uczyć. Jej utwory ukazywały się w przewodnikach metodycznych.
Prywatnie żona, mama 2 wspaniałych chłopców, Z wykształcenia ekonomistka, pracująca w administracji. Swoje zamiłowania do kreatywnego tworzenia wykorzystuje także wykonując ozdoby i napisy dekoracyjne.
Strona Kamili >> klik <<<
Bożena Czarnota
Z wykształcenia – chemik, z zamiłowania i wewnętrznej potrzeby – poetka i bajkopisarka. Jej wiersze ukazały się w wielu antologiach.
Z pomocą bezinteresownych osób, wydała trzy książki z bajkami: „Nie tylko kocie sprawki”, ”O pchłach które miód ukradły”.oraz „Cztery psoty na dwa koty”.
Sama o swojej twórczej stronie pisze tak:
„To wspaniałe uczucie, móc usiąść w fotelu swojej wyobraźni, otworzyć notes zgromadzonych emocji, nadać im kształt słowa, a słowom, formę wiersza. Myśl, która płynie, przelana na papier lub ekran komputera, jest ciekawa, pragnie skupienia uwagi, wycisza i uspakaja. Każda pasja wyzwala w nas pozytywną energię, a to sprawia, że stajemy się uważniejsi, bardziej otwarci na potrzeby innych, a wewnętrznie, szczęśliwsi.”
Agnieszka Frączek
Doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor naukowy Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN i współautorka Polsko-niemieckiego słownika etykiety językowej.
W książkach dla dzieci ułatwia zrozumienie polszczyzny. Pisze m.in. o homonimach i homofonach, o frazeologizmach i przysłowiach, o archaizmach i neologizmach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi.
Autorka serii książek logopedycznych.
Dorota Frątczak
Absolwentka Wydziału Filologicznego UMK. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie pomocy psychologicznej oraz pedagogiki przedszkolnej z terapią dziecka i administracji samorządowej. Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów literackich oraz nagrody MEN, otrzymanej za upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży idei olimpijskiej oraz wdrażanie uczniów do twórczości literackiej nawiązującej do antycznych ideałów rywalizacji sportowej (2006). Kocha zwierzęta, w szczególności psy, koty i gołębie. Pisze z dużą dozą nieśmiałości bo uważa, że najlepszym pisarzem jest samo życie.
Anna Gratkowska
Zabawę z pisaniem rozpoczęła w wieku sześciu lat (rymami częstochowskimi żonglując wprawnie), by jako niespełna ośmiolatka otrzymać wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie poetyckim.
Pierwsze prozatorskie kroki stawiała w Polskim Kulturalnym Podziemiu.
W 2012 roku wydała powieść „Stokrotki w deszczu”, a pięć lat później „Miłość. Wydanie drugie poprawione”.
“Bal w kurniku i inne wierszyki dla dzieci” to jej pierwsza książeczka dla najmłodszych.
Hanna Szaga
Urodziła się 30 listopada 1965 roku w Świeciu nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim.
Jest nauczycielką, bibliotekarką i socjoterapeutką. Od lat pracuje z dziećmi. Prowadzi grupy zajęciowe z najmłodszymi uczniami, wykorzystując elementy bajkoterapii i socjoterapii.
W 2014 roku w Oficynie Wydawniczej „Impuls” wydała „Bajki terapeutyczne”, które w 2015 roku zdobyły główną nagrodę w kategorii „Najlepsza książka psychologiczna” w plebiscycie serwisu Granice.pl. Rok 2021 przyniósł dwie nowe pozycje napisane w serii „Maks, Robi i Stworek z werandy”.
Beata Jaczewska
Ukończyła studia na UJ. Biolog, perfekcjonistka z artystyczną duszą. Bajki-rymowanki pisze od lat dla przyjemności własnej i przyjaciół. Jest autorką kilku książek, m.in. serii „Małe zwierzątka”, „Małe pojazdy” dla najmłodszych, „Wierszowanki-przytulanki” dla trochę starszych, a także współautorką książki charytatywnej dla dzieci „Gwiezdne marzenia”.
Prowadzi blog wierszowankimalowanki.blogspot.com, na którym znajdują się nie tylko bajki, ale także różne rymowane teksty okolicznościowe oraz krótkie i dłuższe wierszyki. Uwielbia górskie wędrówki z plecakiem, książki, gry planszowe, a także pomaganie w różnych organizacjach i fundacjach.
Strona autorki: >>klik<<
Anna Kaca
Pedagog, nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego, autorka wierszy dla dzieci. Prowadzi klasę z innowacją teatralno-poetycką. Zajęcia teatralne kształtują osobowość, rozwijają wrażliwość i budują postawę twórczą. Pozwalają wyjść z nieśmiałości, być kreatywnym oraz rozwijać pasje i zdolności.
Jest autorką książek dla dzieci: Skarby, Przebieranki, Żabie kaprysy, Ciuchcia talentów, Biała, czy czarna…?, Stąd do płotu, czyli z życia wiejskiego podwórka, oraz książki edukacyjnej To jest moje Legionowo. Jej wiersze wykorzystują wydawnictwa w pozycjach edukacyjnych oraz w pismach dla dzieci.
Agata Karpińska
„Mniej więcej w „zerówce” już postanowiłam, że będę rysować i konsekwentnie wyklejałam ściany pokoju własnymi dziełami. Tego, że będę pisać, zupełnie nie przewidziałam… Summa summarum rysuję, maluję i piszę wiersze oraz piosenki dla dzieci. Osiem lat pracowałam w przedszkolu i to tam właśnie moje pierwsze ilustracje, teksty piosenek i wiersze podlegały wnikliwej ocenie przez wyjątkowo szczerych krytyków 🙂” – tak mówi o sobie zdobywczyni drugiego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poezji dla Dzieci im. W. Chotomskiej – PRZYLECĘ DO WAS NA SKRZYDŁACH MARZEŃ. Autorka m.in. piosenek z płyt „Entliczek, pentliczek” czy „Kolekcja przedszkolaka” wyd. Nowa Era oraz książki „Polskie święta i zwyczaje. Wiersze o świętach” (wyd. GREG).
Strona Autorki: >>klik<<
Kasia Keller
Przeciska bohaterów przez szczeliny piramid, nie szczędząc im przygód mrożących krew w żyłach. Wypuszcza na wolność wirtualnych wandali, którzy sieją zamęt i zniszczenie. A potem wszystko naprawia wspólnie z dobrymi wróżkami. I to nie jest jej ostatnie słowo, bo właśnie otwiera antykwariat pełen dobrych życzeń.
Co więcej? W wolnym czasie wędruje po lesie lub spaceruje brzegiem morza albo zasiada z rodziną do gier planszowych. Ma słabość do czekolady z orzechami i ptysiów z bitą śmietaną. Marzy o domu z werandą, na skraju lasu i własnym ogródku pełnym marchewek i sałaty.
Joanna Korbut
Od najmłodszych swoich lat wiedziała, że zawodowo chce pracować z dziećmi. Absolwentka m.in. Wydziału Pedagogicznego. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie pracy z dziećmi o specyficznych trudnościach.
Zaczęła pisać w maju 2021r. Pisanie przychodzi jej z ogromną łatwością. Pisze prostym, barwnym językiem. W prezentowanych utworach bohaterami są zazwyczaj zwierzęta, które przedstawiają świat ludzi. Są to przede wszystkim wiersze-rymowanki często zakończone puentą. Prywatnie mama dwóch synów. Kocha pisać dla dzieci.
Agnieszka Kuśmierczuk
Urodzona w 1975 r. w Tomaszowie Lubelskim, gdzie mieszka i pracuje jako nauczyciel. Z wykształcenia filolog, z zamiłowania artystka – w wolnych chwilach maluje obrazy i pisze wiersze – nie tylko dla dzieci. Przygodę z poezją rozpoczęła w 2012 roku, a od 2017 publikuje teksty w grupach poetyckich.
Marta Linke-Kicińska
Na co dzień jest żoną, mamą czwórki dzieci, które uczyła lub jeszcze uczy w ramach edukacji domowej. Jej ulubioną książką jest „Póki mamy twarze” C.S. Lewisa. Ulubioną Herbata – Earl Grey z cytryną. Teksty Marty Linke-Kicińskiej, które ukazały się drukiem:
Zbiór opowiadań groteskowych „Blurp – wiele hałasu o wszystko” wyd. Telbit 2005r, wiersze dla dzieci „Abba, Tatusiu” Edycja Świętego Pawła 2007r, udział w zbiorze „Wierszyki o zwierzątkach” wyd. Wilga 2008r, seria opowiadań dla dzieci „Bartolomeusz odkrywca” w Poradniku Aptecznym, seria opowiadań „Cukiernica” i „O stryju Horacym” w czasopiśmie Szugarfrik, opowiadania i artykuły (głównie o cukrzycy Typu I) w magazynie Glukomag i Cuca.
Strona autorki: >> klik <<
Izabela Michta
Z wykształcenia pedagog specjalny. Prywatnie pełnoetatowa mama dwóch chłopców i autorka książek dla dzieci. Poza pisaniem Jej pasją jest muzyka oraz podróżowanie wraz z mężem i synkami, a misją – rozbudzenie miłości do książek w każdym maluchu i przekonanie dorosłych, że czytanie dzieciom jest ważne i potrzebne i może stać się najmilszym i niezwykle wartościowym codziennym rytuałem. Dlatego na różne sposoby promuję czytanie w ramach swojej akcji #WoleMole. Autorka kilkunastu książek, między innymi: Benio, tata i reszta świata (Wydawnictwo Skrzat), Podróż do wnętrza ucha (Wydawnictwo Tadam), Co warto wiedzieć o przyrodzie (Wydawnictwo Greg), oraz Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy (Wydawnictwo Dwukropek).
Strona Autorki >> klik <<
Joanna Mikołajczak
Wrocławianka z głogowskimi korzeniami, z wykształcenia księgowa, za to z rymowaną duszą. Pisze wierszyki dla dzieci, a teraz stawia też pierwsze kroki w tekstach nierymowanych. Autorka „Bajki o chmurce, co nie umiała padać” opublikowanej w e-booku charytatywnym (Eactive „Zostań bajkowym bohaterem”). Prowadzi profil #bejakbajka na Instagramie, gdzie można znaleźć jej utwory dedykowane najmłodszym czytelnikom. Lubi kolor niebieski, dźwięk gitary elektrycznej i humor w wierszykach. Wszystkich chętnych zaprasza do świata swojej wyobraźni.
Beata Małgorzata Moniuszko
Beata Małgorzata Moniuszko jest autorką książek „Słomkowy kapelusz” i „Poznaję i kocham naturę”, współautorką podręczników dla klasy 1 i 3 „Podstawy zdrowia”, „Uczę się, bawię i poznaję Polskę”, książki charytatywnej „Gwiezdne marzenia” i „Wierszyki uśmiechem plecione”, czasopism „Pstryk Myk” i „Promyczek”, e-booków „Nie ma nudy” oraz twórcą autorskiej piosenki „Smutny klaun” i muzyki do dziecięcych sztuk teatralnych „Przyjaciel” i „Bądź sobą” oraz założycielką i koordynatorką facebookowej grupy Pisanie jest fajne, na którą zaprasza autorów, ilustratorów, recenzentów i wydawców książek dla dzieci i młodzieży.
Strona autorki: >>klik<<
Ewa Nartowska
Urodziła się w Krakowie.
Absolwentka UJ, pedagog, tłumacz, autor. O Jej wierszach pisał ks Jan Twardowski: „Zaznacza się w tych wierszach to, co najważniejsze w poezji – zwięzłość i prostota„.
Wybrane Jej pozycje można znaleźć na stronach Polskiej Bibliografii Literackiej Instytutu Badań Literackich PAN.
Jest współtłumaczem książki Antoniego de Mello „Wezwanie do miłości” (Wyd. Zysk i Ska).
Niezwykle ciepła i otwarta. Wspaniała rozmówczyni.
Hanna Niewiadomska
Karierę rozpoczynała od pisania wierszy dla swoich synów, po czym pasja pisania dla dzieci Ją pochłonęła. Prowadziła w legionowskim tygodniku rubrykę pt. „Bajczytanki Pani Hanki”. W 2003 r. pojawiła się pierwsza książka o tym samym tytule. Jak dotąd „Bajczytanki Pani Hanki” ukazały się w czterech częściach.
Autorka scenariusza do sztuki teatralnej „Leśny biwak”, posiadaczka zaszczytnych tytułów „Przyjaciel Przedszkolaka” i „Przyjaciela Dzieci”. Należy do Związku Literatów Polskich.
Strona autorki: >>klik<<
Asia Olejarczyk
Bajkopisarka, tłumaczka literatury, marzycielka, mama Trzech Muszkieterów. Urodziła się w Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, a to zobowiązuje.
Chociaż zna kilka języków, najbardziej fascynują ją słowa wymyślane przez maluchy. Uwielbia zapach deszczu, sernik mamy i śmiech dzieci. Wakacje i niektóre weekendy spędza w Pampilii obserwując życie jej mieszkańców, które potem skrzętnie opisuje. W wolnych chwilach goni po okolicy uciekające Trzy Kropki i świetnie się przy tym bawi. Pod jej łóżkiem mieszka Yeti.
Strona autorki: >>klik<<
Anna Paczuska
Z wykształcenia nauczycielka języka polskiego i redaktorka. Autorka poradników, scenariuszy filmowych i książek dla dzieci („Warszawa moja stolica”, serie: „Kolorowa edukacja” , „Maks i Emilka”). Mama Maksa i Emilki, dla której dzieci są największą inspiracją.
Aleksandra Paprota
Pisze prozę i wiersze dla dużych i małych czytelników, sporo przy tym eksperymentując. Autorka trzech opublikowanych książek: miniatur prozatorskich „Miastka Zapominane”, baśniowych opowieści dla dzieci „Po Nieostrzyżonej Stronie Górki” i humorystycznej powieści fantasy „Zdesperowane królewny. Ucieczka z baśni”. Mieszka we Wrocławiu, gdzie cieszy się towarzystwem wszędobylskich krasnali. Poza opowiadaniem historii stara się, żeby jej życie układało się w ciekawą opowieść. Oczywiście taką z dobrym zakończeniem!
Anna Paszkiewicz
Autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci (m.in. Abstrakciki; Marzenie; Detektyw Bzik; Pafnucy, ostatni smok; Coś i nic; Prawy i lewy; Trzy życzenia). Na stałe współpracuje z czasopismem dla dzieci niewidomych i niedowidzących Promyczek. Od lat organizuje w przedszkolach i szkołach spotkania promujące czytelnictwo. Uwielbia podróże, truskawki, malarstwo abstrakcyjne i wędrówki po górach, podczas których ładuje swoje „pisarskie baterie”. To właśnie tam, w ciszy i z dala od zgiełku miasta do głowy przechodzą jej najdziwniejsze literackie pomysły…
Małgorzata Połeć-Rozbicka
Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Polonistyki UW oraz Podyplomowych Studiów z Filozofii i Etyki na Wydziale Filozofii i Socjologii tej samej uczelni. Ukończyła także podyplomowe studia logopedyczne i dziennikarskie. Zajmowała się komunikacją społeczną, redakcją i pracą nad rozwojem mowy u dzieci. Aktualnie zajmuje się literaturą dziecięcą i uczy etyki.
Jest współautorką opowiadań dla dzieci o frazeologizmach w języku polskim pt. „Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach?”
Strona autorki: >>klik<<
Eliza Sarnacka-Mahoney
Urodziła się i wychowała w Zambrowie. Obecnie mieszka w Kolorado w USA. Ukończyła studia anglistyczne na UW, była stypendystką University of Durham w północnej Anglii.
Pracowała jak nauczycielka, redaktorka, korektorka i tłumaczka. Dziś jest przede wszystkim dziennikarką i pisarką, a także propagatorką dwujęzycznego wychowania.
Największą miłością i inspiracją Jej życia są córki Natalia i Wiktoria oraz ich genialny tata. Dzięki nim wie że to, co niemożliwe jest jak najbardziej możliwe, trzeba tylko szczerze chcieć.
Strona autorki: >>klik<<
Elżbieta Stępczyńska
Nauczycielka języka polskiego i rosyjskiego. Wydała dwa tomiki wierszy dla dorosłych, a dla dzieci rymowane bajki z morałem Jurajskie bajania. Promuje w nich uroki i bogactwo przyrodnicze Jury Krakowsko-Częstochowskiej, wplatając legendy i ciekawostki historyczne. Za pomocą pięknej polszczyzny pobudza wyobraźnię i inspiruje młodych czytelników do rzeczywistej konfrontacji z opisywanymi miejscami. W lekkiej dydaktycznej formie oswaja inność, uczy tolerancji, przyjaźni i miłości, pochwala gościnność, ciekawość świata oraz propaguje aktywność fizyczną.
Dorota Suwalska
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, pisarka, autorka projektów wizualnych i animatorka kultury. Otrzymała wiele ważnych nagród i nominacji za twórczość literacką dla dzieci i młodzieży. Jej utwory tłumaczone były na język hiszpański, słoweński, ukraiński.
Strona autorki: >>klik<<
Anna Śliwińska
Z wykształcenia fizjoterapeuta, który zawsze marzył, by pisać jak Brzechwa bądź Tuwim (lub pracować u Walta Disneya).
Pisałam na ostatniej stronie zeszytu od matematyki – od gimnazjum, przez liceum, kontynuując tę tradycję także na wykładach. Mam kalendarz pełen różnych cytatów. Najfajniejsze pomysły przychodzą mi do głowy, gdy jestem czymś zajęta.
Katarzyna Vanevska
Doktor nauk społecznych, dziennikarka, autorka książek dla najmłodszych czytelników w wydawnictwie AWM, ale przede wszystkim – „bliźniakowa mama”.
Pasjonatka pracy z dziećmi, organizatorka warsztatów literackich dla dzieci w kraju i za granicą, i to ze spotkań z nimi czerpie inspiracje dla swojej twórczości. Od lat tworzy rodzinę wielokulturową, dzieląc serce między Polskę i Macedonię.
W swojej twórczości literackiej stara się łączyć naukę z zabawą. Zapalona orędowniczka ruchu „Budząca się szkoła”.
Strona AWM: >>klik<<
Kamila Waleszkiewicz
Autorka i ilustratorka książek dla dzieci w tym opowiadań i wierszy, jak również książek edukacyjnych w języku polskim oraz w języku angielskim wspierających naukę czytania i pisania. Mama Oliwii i Oskara, a także „mama” Smoka Lolo i Smoka Tolo.
Strona autorki: >>klik<<
Sylwia Zabor-Żakowska
W pracy łączy wiele zainteresowań – języki obce, rozwijanie kreatywności u dzieci, malarstwo, poezję oraz znajomość przyrody. Swoją wiedzę i umiejętności zdobyła studiując Filologię Angielską na UW, Ogrodnictwo na SGGW, Psychologię Twórczości na UJ, Malarstwo na UMSC. Aby pogłębiać znajomość metod nauczania języków obcych – trafiła do Oxfordu.
Autorka książki Poezja i Sztuka dla Kreatywności Poetry and Art For Creativity odznaczonej Europejskim certyfikatem innowacyjności, kreatywności oraz najwyższych standardów w dziedzinie nauczania.”
Strona autorki: >>klik<<
Jacek Cudny
Jacek Cudny urodzony 28 kwietnia 1966 roku w Warszawie, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie wykonuje zawód radcy prawnego, autor współczesnych wierszy i piosenek dla dzieci.
Jacek Cudny swój niewątpliwy talent do tworzenia rymowanek odkrył przez przypadek, przed imieninami swojej mamy, układając właśnie wiersz z tej okazji.
Jego prawnicze wykształcenie sprawia, że przemyca on w swoich wierszach dużo dojrzałych, a jednocześnie zabawnych treści. Wszystko to razem staje się często doskonałym materiałem edukacyjnym.
Strona autora: >>klik<<
Marek Dąbrowski
Urodził się w Golubiu – Dobrzyniu skąd wyruszył w świat jako żołnierz zawodowy. Pomieszkiwał to tu, to tam, swoją podróż kończąc w Legionowie gdzie mieszka do dzisiaj. Z miłości do książek czyta fantastykę i pisze wiersze dla dzieci.
Jego debiutem literackim była książka pod tytułem „Mity i legendy ziemi legionowskiej”.
Trudni się także rysunkiem satyrycznym oraz karykaturą, co też czyni z niesłabnącym zaangażowaniem.
Zbigniew Dmitroca
Poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg. Aktywność pisarską rozpoczął debiutem w miesięczniku „Odra” 1980 r.
Autor sztuk oraz książek dla dzieci. Jego piosenki ukazały się m.in. na płycie Nibylandia.
Tłumacz poezji rosyjskiej, m.in. Achmatowej, Błoka, Brodskiego, Cwietajewej i Mandelsztama.
Twórca, autor i aktor Jednoosobowej Trupy Walizkowej ”Teatrzyk jak się patrzy”.
Strona autora: >>klik<<
Paweł Gołuch
Na co dzień mąż oraz ojciec dwóch chłopaków. To dla Nich zaczął pisać i teraz nie bardzo umie przestać. Z wykształcenia jest programistą. Być może dlatego swoje wiersze traktuje jak kod programu – każde słowo ma ogromne znaczenie.
Nie lubi określenia „poeta”. Woli, żeby nazywać Go „wierszokletą”.
Obecnie prowadzi mały warsztat tapicerski. Uwielbia włóczyć się po górach, grać w siatkówkę i rzępolić na gitarze.
Strona autora: >> kilk <<
Olaf P. Lang
Mieszka w Warszawie, pisze od lat, zawodowo i hobbystycznie. Zazdrości tym, którzy wpadają na świetne pomysły. Wierzy w to, że pasja jest kluczem do szeroko pojętego sukcesu. W starciu „papierowa książka kontra ebook” wciąż minimalnie wygrywa u niego to pierwsze, choć coraz bardziej przekonuje się też do audiobooków i podcastów. Pisząc, stara się jak najmniej myśleć o sobie, a jak najwięcej o Czytelniku.
Marek Monikowski
Urodziłem się bardzo, bardzo dawno temu, w 1954 roku, w Częstochowie. Kiedy jeszcze nie chodziłem do szkoły, napisałem pierwsze opowiadanie. Opisałem w nim mój straszny sen, w którym goniły mnie wilki.
Później napisałem kilkaset wierszy, wierszyków, fraszek, sztuk scenicznych i różnych opowieści. Zostały one wydane w wielu książkach i mam nadzieję, że będą kolejne.
Arkadiusz Łakomiak
Laureat głównej nagrody XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „MALOWANIE SŁOWEM” im. Mieczysława Czychowskiego w 2014 r. w kategorii wierszy o tematyce adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym.
Jego wiersze można spotkać w licznych programach edukacyjnych takich jak: „Jutro idę do szkoły” ((program dla przedszkoli), „Zostań Noblistą” (progam dla szkół podstawowych), jak również w książce do 2 klasy szkoły podstawowej „Uczmy się z bratkiem.”
Autor tomiku poezji „Dziwny jest ten świat” wydanego w 2013 r.
Grzegorz Osóbka
„Mam kochane, mądre, silne, odważne, piękne i dobre dwie córeczki – Weronikę i Gaję. Pierwsza jest wczesną nastolatką, a druga o rok młodsza. Już trochę za duże jak na tego typu bajki… Choć wciąż pamiętają każdy ich szczegół.
Osobiście nie przepadam za tym czytaniem z pokolenia na pokolenie tych samych bajek. Bo moja babcia takie czytała mamie lub tacie, to i ja mam swoim dzieciom. Trochę to bez sensu, bo świat się zmienia. Raczej zrobimy lepszą robotę wzmacniając dzieciaki w ich własnej ciekawości, kreatywności i dyscyplinie tworzenia lepszego świata na przyszłość.”
Artur Scisłowski
Psycholog i psychoterapeuta. Od małego zafascynowany literaturą fantasy i science fiction. Całe swoje kieszonkowe wydawał wtedy na książki, które kosztowały nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych! Dużo czyta swojemu synkowi i wreszcie postanowił napisać coś na poważnie dla dzieci. Na początek opowiadanie, ale to dopiero wstęp do książki. Poza czytaniem i pisaniem lubi rodzinne wycieczki, gry planszowe oraz budowanie z duńskich klocków.
Mariusz Szwonder
Dawniej: pasjonat rzutnika „Ania” oraz bajek zapisanych na kliszach.
Obecnie: polonista i surdopedagog. A przy okazji autor książek dla dzieci oraz audiobooków z serii „Mały Świat”. Współpracuje z wieloma artystami (m.in. Piotr Fronczewski, Jerzy Stuhr, Krystyna Czubówna, Radosław Pazura, Cezary Żak, Ewa Chotomska). Jego twórczość obecna jest w podręcznikach z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Tworzy również pomoce logopedyczne i materiały do nauki języka angielskiego dla osób dorosłych.
Marek Wnukowski
Zaczynał od występów ze swoim zespołem na przeróżnych festiwalach piosenki autorskiej, turystycznej i innych. Był gitarzystą, autorem tekstów i muzyki.
Gdy zespół zawiesił swoją działalność, zaczął pisać dla dzieci.
Był redaktorem strony dziecięcej miesięcznika „Życie nad Odrą”, gdzie umieszczał swoje teksty. W roku 2005 wydał pierwszą książkę pt. „Markowe bajki”, a w roku 2019 ukazała się druga – „Jeż u fryzjera”.
Strona autora: >>klik<<
Artur Zyskowski
Miłośnik natury, majsterkowania i aktywności fizycznej. Z wykształcenia inżynier-elektryk. Prywatnie Tata Trójki, fan zabaw i wspólnego spędzania czasu.
Uwierzył w projekt Czyta: #TataMariusz i dał mi możliwość zaistnienia na swojej stronie.
Pan Artur tak mówi o swoim zamiłowaniu do pisania: „Lubię gdy wierszyk jest dla dziecka zabawą. Fajnie gdy maluch zapamięta choć jeden rym i używa go w różnych sytuacjach, traktuje jak dowcip, śmieszne powiedzonko.„
Strona autora: >>klik<<
Pozostali
Autorzy, z którymi już nie będzie dane nam porozmawiać. Pozostawili po sobie piękny dorobek, który nie powinien zostać zapomniany. Dlatego znaleźli się i u mnie.
Pewnie wielu z nich nie znasz – może dzisiaj się to zmieni? 😉 Zapraszam!