Wydawnictwa, które nie powiedziały: „NIE!”

Jeśli masz wątpliwości czy warto dzwonić, czy warto próbować, czy warto zebrać się w sobie – WARTO. Często mnie zbywano, przekierowywano, kazano czekać i nigdy nie doczekałem się odpowiedzi… Jednak poniżej znajdziesz listę Wydawnictw, które dały mi zielone światło i z nieukrywaną radością mogę napisać, że z nimi współpracuję. 🙂

Lista jest otwarta, a ja będę wdzięczny za wsparcie. 😉 Zapraszam!

Wydawnictwo SBM

Wydawnictwo SBM

Wydawnictwo SBM istnieje od 2004 roku.

Na koncie Wydawnictwa jest ponad 200 tytułów z najróżniejszych dziedzin, a w tym to, co Liski lubią najbardziej – książki dla dzieci.

Oferta skierowana do najmłodszych jest bardzo różnorodna. Składają się na nią zbiory bajek, baśni, legend i wierszy, a także encyklopedie i książki edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dorośli czytelnicy także znajdą coś dla siebie.

Strona Wydawnictwa SBM >>klik<<

Kocur Bury na #TataMariusz

Wydawnictwo Kocur Bury

Kocur Bury, to niezależne wydawnictwo stworzone przez przyjaciół, których pasją jest książka, w szczególności ta dla dzieci. Dla dzieci piszemy, ilustrujemy i produkujemy od lat, ale od niedawna pod własnym szyldem Kocur Bury.

Wszystko zaczęło się od naszych dzieci, które były inspiracją do stworzenia wielu programów i publikacji. Dzieci wyrosły, ale my pozostajemy na dobre w ich świecie. Mamy nadzieję zainteresować Was naszą wizją książki i autorskimi ilustracjami. Chcemy, aby Wasze dzieci z przyjemnością sięgały do naszych opowieści, których bohaterowie poruszą ich wyobraźnię.

Strona Wydawnictwo Kocur Bury >>klik<<

Wydawnictwo Marpress na #TataMariusz

Wydawnictwo Marpress

Wydawnictwo założone przez Państwa Kaweckich w 1991r. Powstało z potrzeby tworzenia dobrej literatury. Zespół wydawniczy stawia sobie za cel troskę o dorobek autorów i żywy kontakt z czytelnikami.

Znajdziesz tutaj najwyższej jakości literaturę związaną z Trójmiastem, regionem i morzem. Poznasz Polskę od strony fascynującej historii i wielowiekowej tradycji morskiej.

Wierzymy, że książki przybliżają ludzi i środowiska. Jednym zdaniem – książką skracamy dystans.”

Strona Wydawnictwa Marpress >>klik<<

Wydawnictwo Akapit Press na #TataMariusz

Wydawnictwo Akapit Press

Akapit Press jest jedynym wydawcą kultowej Jeżycjady® Małgorzaty Musierowicz. Z radością publikujemy popularne powieści Agnieszki Tyszki, Emilii Kiereś, Joanny Kmieć, Marty Fox, Ewy Karwan-Jastrzębskiej, Idy Pierelotkin, czy Sergiusza Pinkwarta. Zawsze otwarci na nowe propozycje, oczekujemy debiutantów, ich nowych pomysłów, tematów, a może nawet i form fabularnych.
Dbając o najlepszą oprawę graficzną naszych książek, współpracujemy z czołowymi ilustratorami: Bohdanem Butenką [*], Marcinem Minorem, Marianną Jagodą, Dorotą Kobielą, czy Martą Krzywicką.
Pod marką Akapit Press ukazało się tysiące tytułów, w tym wiele nieustannie wznawianych bestsellerów. Nasze książki wysoko oceniają krytycy literatury dziecięcej i młodzieżowej, przyznając im najważniejsze nagrody. Jesteśmy z tego powodu dumni, ale – nie tracąc nawet jednego dnia – już myślimy o przyszłości. Bądźcie z nami!

Strona Wydawnictwa Akapit Press >>klik<<

Wydawnictwo Impuls na #TataMariusz

Wydawnictwo Impuls

Celem wydawnictwa jest edukacja na najwyższym poziomie, każda zakupiona książka ma stać się dla Ciebie powodem do radości i skarbnicą poszukiwanej wiedzy o szeroko rozumianej pedagogice.

Oficyna Wydawnicza Impuls to zlokalizowane w Krakowie wydawnictwo i księgarnia oferujące publikacje z zakresu nauk społecznych; psychologii, pedagogiki, socjologii, filozofii, ale też: poradniki dla rodziców i nauczycieli, publikacji muzycznych, szeroko pojętej pedagogiki, w tym specjalnej, wczesnoszkolnej, resocjalizacji, alternatywnych dziedzin edukacji akademickiej: gerontologia, arteterapia, biblioterapia, dogoterapia.

Strona Wydawnictwa Impuls >>klik<<

Wydawnictwo Egmont-Harperkids na #TataMariusz

Wydawnictwo HarperKids (daw. EGMONT)

Wydawnictwo w Polsce pojawiło się w 1990 r. Pierwszym produktem był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem.

1. maja 2020 r. cała oferta książkowa i wszystkie prawa do oferty wydawniczej przejęło wydawnictwo Harper Collins, drugi największy wydawca książek na świecie, z oddziałami w 18 krajach oraz ponad 200-letnią historią działalności. Wypadkową tego przejęcia było powstanie marki HarperKids Polska

Strona Wydawnictwa Egmont/HarperKids>>klik<<

Wydawnictwo Zielona Sowa na #TataMariusz

Wydawnictwo Zielona Sowa

Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje na rynku wydawniczym od 1995 roku. Ten czas pozwolił na zdobycie ogromnego doświadczenia oraz zbudowanie stabilnej, niezależnej firmy z bogatą ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży. Publikacje Wydawnictwa są doceniane, wyróżniane i nagradzane w wielu prestiżowych konkursach, takich jak Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, Nagroda Literacka m.st. Warszawy, konkurs „Słoneczniki”, Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

Strona Wydawnictwa Zielona Sowa >> klik <<

Wydawnictwo Zakamarki na #TataMariusz

Wydawnictwo Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Ofertę uzupełniają starannie dobrane tytuły francuskie. Wiele tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, jest też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie.

Podstawową zasadą wydawnictwa jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Te książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody.

Strona Wydawnictwa Zakamarki >> klik <<

Wydawnictwo Dreams na #TataMariusz

Wydawnictwo Dreams

Wydawnictwo Dreams publikuje powieści beletrystyczne, obyczajowe, sensacyjne, thrillery, literaturę dla dzieci i młodzieży oraz poradniki w duchu chrześcijańskim.
Istotą Wydawnictwa Dreams jest wydawanie powieści wyjątkowych, które w subtelny sposób skłonią do myślenia i rozpropagują właściwe postawy ludzkie. Poprzez stałą współpracę z gronem uznanych polskich autorów, jak również z wieloma twórcami zagranicznymi, oferta Wydawnictwa jest stale rozbudowywana.

Strona Wydawnictwa Dreams>>klik<<

Wydawnictwo Bis na #TataMariusz

Wydawnictwo Bis

Wydawnictwo BIS istnieje od 1991 roku. W ofercie ma książki dla dzieci i młodzieży, literaturę piękną, romanse, poradniki, audiobooki oraz książki edukacyjne.

Książki dla dzieci wydawnictwa BIS były wielokrotnie nominowane do nagród Bestesellerek, nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrody Literackiej Zielona Gąska, a fragmenty wielu z nich są zamieszczane w podręcznikach.

Strona Wydawnictwa Bis >> klik <<

Wydawnictwo Skład Papieru na #TataMariusz

Wydawnictwo Skład Papieru

Skład Papieru to butikowe wydawnictwo książkowe. Oficyna została założona w 2020 roku przez Dariusza Sędka, wydawcę z kilkunastoletnim stażem na rynku książek. Misją wydawnictwa jest wprowadzanie na polski rynek najciekawszych światowych tytułów, ze szczególnym naciskiem na ich treść i formę wydania. Wierzymy, że książki wydawnictwa nie tylko rozbudzą ciekawość świata, ale będą również poszerzały czytelnicze horyzonty.

Strona Wydawnictwa Skład Papieru >> klik <<

Wydawnictwo Bona na #TataMariusz

Wydawnictwo Bona

Wydawnictwo Bona to krakowska niezależna oficyna wydawnicza, ceniona przede wszystkim za piękne wydania literatury dziecięcej.

Wśród naszych książek należne miejsce znalazły światowe klasyki, takie jak: Skrzaty Wila Huygena (ilustracje Riena Poortvlieta), Mały Duszek Otfrieda Preusslera (ilustracje F. J. Trippa) czy wreszcie Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla (ilustracje Tove Jansson) w nowym przekładzie prof. Elżbiety Tabakowskiej, ale i pozycje współczesne: niemiecki cykl Pan Brumm Daniela Nappa czy Tato Markusa Majaluomy.

Strona Wydawnictwa Bona >> klik <<

Wydawnictwo Podskoki na #TataMariusz

Wydawnictwo Podskoki

Maleńkie, rodzinne wydawnictwo książek dla dzieci.
Tworzy je małżeństwo Marty i Romana Słocińskich, których najważniejszymi recenzentami i towarzyszami na każdym etapie pracy są ich pociechy – Hania i Antoś.

Dlaczego PODSKOKI? Według Marty i Romana są wyrazem największej dziecięcej radości i entuzjazmu!

Strona Wydawnictwa Podskoki ? klik

Wydawnictwo Dziwimise na #TataMariusz

Wydawnictwo Dziwimisie

Dziwimisie to wydawnictwo rodzinne, jego założycielką jest Klaudia Piróg. Klaudia od zawsze chciała tworzyć książki, stąd wybór studiów na kierunku bibliotekoznawstwo – „by poznać techniczną stronę książki, krytykę literacką, żeby odkryć jej wnętrze” – jak sama mówi.
W maju 2020 roku, powstało Wydawnictwo Dziwimisie. Rodzinny charakter firmy przekłada się na planowanie i realizację wszystkich projektów w domowym zaciszu. Dzieci także mają w tym swój udział (oczywiście jeśli tylko wyrażą chęć). Należą do specjalnej jednostki w dziale przyklejania naklejek. To one opatruj naklejkami wysyłane paczki.

Strona Wydawnictwa >> klik <<

#TataMariusz czyli Mariusz Rzepka

Mariusz Rzepka, czyli #TataMariusz

Jeśli jeszcze do Was nie pisałem/dzwoniłem, albo nie wiecie o moim istnieniu lub ja nie wiem o Waszym, przez co nie mieliśmy okazji omówić możliwości współpracy – NIC STRACONEGO! Zachęcam do kontaktu. 🙂

Zapraszam!