Książka zilustrowana przez Natalię Jurę

Agnieszka Urbańska – Jerzy z wieży

Posłuchaj

Jerzy z wieży

Czego rycerz potrzebuje do szczęścia? Jerzemu z zamczyska wydaje się, że pomocny byłby oswojony smok. Z takim zwierzęciem, człapiącym po zamkowych murach, rycerski żywot stałby się łatwiejszy. Tymczasem Jerzy spotyka inne, mniejsze stworzenia, zamek Pif-Paf zamienia się w Żabindor, a podopieczni Adelajdy znajdują ciepły, przyjazny kąt..

Tekst: Agnieszka Urbańska
Ilustracje: Natalia Jura
Redakcja: Paulina Połońska, Ewa Popielarz

Subskrybuj!

#TataMariusz na Spotify

Spotify

#TataMariusz na Apple Podcasts

Apple Podcasts

#TataMariusz na Google Podcasts

Google Podcasts

#TataMariusz na YouTube

YouTube

#TataMariusz na Podcast Addict

Podcast Addict

#TataMariusz na Player FM

Player FM

Agnieszka Urbańska

Autorka książek dla dzieci, między innymi serii detektywistycznej z Wandzią Węszynos. „Zanim zajęłam się zawodowym zmyślaniem, napisałam poważną pracę literaturoznawczą i uzyskałam dwie dodatkowe litery przed nazwiskiem. Obecnie pochłania mnie przede wszystkim twórczość dla milusińskich. Uwielbiam ożywiać przedmioty, dowcipkować i rozwiązywać zagadki w tajemniczej scenerii. Zdarzyło mi się obserwować kapcia odpoczywającego w SPA, cieszyć z kundelka Lejka udającego Czerwonego Kapturka i myszkować w podziemiach wraz z Wandzią Węszynos i przyjaciółmi.

Natalia Jura

Ukończyłam grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a mój rysunkowy dyplom „CZARNY PUNKT” został umieszczony m.in. w rankingu najlepszych dyplomów artystycznych 2017 r., z czego nadal się cieszę. W swoich pracach skupiam się na osobistych obserwacjach przeplatanych codziennymi doświadczeniami, wspomnieniami i marzeniami. Lubię ujmować je w senne, zatłoczone, komiksowo-surrealistyczne formy i łączyć współczesne realia ze światami baśni, mitów i legend.

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.