Aleksandra Paprota – Po Nieostrzyżonej Stronie Górki – Pożegnanie (cz. 17)

Posłuchaj

Subskrybuj!

#TataMariusz na Spotify

Spotify

#TataMariusz na Apple Podcasts

Apple Podcasts

#TataMariusz na Google Podcasts

Google Podcasts

#TataMariusz na YouTube

YouTube

#TataMariusz na Podcast Addict

Podcast Addict

#TataMariusz na Player FM

Player FM

Przeczytaj

Podróż po Krainie Po Nieostrzyżonej Stronie Górki właśnie dobiega końca. Być może już niedługo będziesz miał (jeśli jesteś chłopcem) lub miała (jeśli jesteś dziewczynką) okazję towarzyszyć w kolejnej, podczas której poznasz dalsze losy bohaterów książki, a także inne stworzenia żyjące Po Nieostrzyżonej Stronie Górki.
Jeśli nie chcesz się jeszcze rozstawać z bohaterami książki, wystarczy, że opiszesz albo narysujesz ich przygody. Wszystko przed Tobą – do dzieła! A jeżeli pragniesz ujrzeć miłe stworzonka na własne oczy – udaj się w podróż do ich krainy. Pozdrów ode mnie wróżkę Kalmię i przekaż jej, że znakomicie wywiązuje się ze swoich obowiązków. I jeszcze jedno: patrz pod nogi, żeby nie wyrządzić krzywdy żadnemu stworzonku! Pamiętaj, że po Nieostrzyżonej Stronie Górki wszystko jest bardzo, bardzo malutkie, zabierz więc ze sobą lupę. Na pewno się przyda!

Mały słowniczek pojęć

z Krainy Po Nieostrzyżonej Stronie Górki

Pory roku Po Nieostrzyżonej stronie Górki

Po Nieostrzyżonej Stronie Górki istnieją 4 pory roku: przedprzedzima, przedzima, zima i zazima. Zwróć uwagę, że nasza zima to tamtejsza jesień.

wiosna przedprzedzima
lato przedzima
jesień zima
zima zazima

 

Dni tygodnia Po Nieostrzyżonej Stronie Górki

Po Nieostrzyżonej Stronie Górki istnieje 7 dni tygodnia: przedniedziałek, niedziałek, zaniedziałek, śróddziałek, przeddziałek, działek i zadziałek.

poniedziałek przedniedziałek
wtorek niedziałek
środa zaniedziałek
czwartek śróddziałek
piątek przeddziałek
sobota działek
niedziela zadziałek

 

Inne pojęcia

bajłka jabłka
cięciowłos fryzjer
czokokodan koczkodan
dzik samochodzik
koczelada czekolada
kręciki kreciki
książniczki bibliotekarki
niawisie wiśnie
rott tort
rtuskawki truskawki
taśmiena śmietana
Aleksandra Paprota na #TataMariusz

Aleksandra Paprota

Pisze prozę i wiersze dla dużych i małych czytelników, sporo przy tym eksperymentując. Autorka trzech opublikowanych książek: miniatur prozatorskich „Miastka Zapominane”, baśniowych opowieści dla dzieci „Po Nieostrzyżonej Stronie Górki” i humorystycznej powieści fantasy „Zdesperowane królewny. Ucieczka z baśni”. Mieszka we Wrocławiu, gdzie cieszy się towarzystwem wszędobylskich krasnali. Poza opowiadaniem historii stara się, żeby jej życie układało się w ciekawą opowieść. Oczywiście taką z dobrym zakończeniem!

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.