Książka zilustrowana przez Sylwię Tracz

Katarzyna Wierzbicka – Zaskroniec i pudel

Posłuchaj

Zaskroniec i pudel

Czy pudel i zaskroniec mogą być przyjaciółmi? Co ma z nimi wspólnego papuga? „Zaskroniec i pudel” to zabawna i wzruszająca bajeczka o nietypowej przyjaźni. O tym, że uczucia są bezwarunkowe i nie trzeba być idealnym, aby na nie zasługiwać. Czytając przekonasz się, że nie każde zwierzątko, które z pozoru jest niebezpieczne – faktycznie takie jest.

Tekst: Katarzyna Wierzbicka
Ilustracje: Sylwia Tracz
Redakcja: Natalia Sęczkowska, Ewa Popielarz

Subskrybuj!

#TataMariusz na Spotify

Spotify

#TataMariusz na Apple Podcasts

Apple Podcasts

#TataMariusz na Google Podcasts

Google Podcasts

#TataMariusz na YouTube

YouTube

#TataMariusz na Podcast Addict

Podcast Addict

#TataMariusz na Player FM

Player FM

katarzyna_wierzbicka

Katarzyna Wierzbicka

Ukończyła bibliotekoznawstwo i informację naukową na UW. Z wykształcenia jest bibliotekarką, pracowała wiele lat jako księgarka, a obecnie jes nauczycielką przedszkolną. Uwielbia książki fantasy – choć ma zdecydowanie za mało czasu na czytanie. Kocha musicale i podróże. Jest autorką bloga Madka roku, na którym można znaleźć historyjki o życiu z trójką dzieci oraz pisane z przymrużeniem oka przemyślenia na tematy związane z macierzyństwem.

W 2019 r. wygrała konkurs Piórko Biedronki na tekst książki dla dzieci, a w listopadzie ukazała się debiutancka bajka Kasi „O królewiczu, który się odważył.”

Strona Katarzyny >>klik<<

Sylwia Tracz

Absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunkach malarstwo i grafika. Uwielbia książki, szczególnie dziecięce, i zawsze ocenia je po okładce. Bardzo lubi dzieci i uwielbia prowadzić dla nich zajęcia plastyczne. Kocha koty i sama jest posiadaczką dwóch (Witka i Przemka). Na co dzień pracuje jako graficzka i ilustratorka. Najchętniej rysuje portrety wielkookich pań i smutnych panów. Od niedawna zajawką Sylwii jest też fotografia. Jest autorką wielu opraw graficznych imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Zilustrowała książkę wyd. Impuls „Ten drugi. Opowieść misia Fredka” Marty Szloser.

Strona Sylwii >>klik<<

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.