Katarzyna Puszczewicz – Ziemska przygoda Pulsara – Cz. 2. Rodzina pani królikowej

Posłuchaj ?

Przeczytaj ?

Na Ziemię przybyłem o świcie. Mgły unosiły się nad łąkami i powoli wybudzały się śpiące jeszcze kwiaty. W zaroślach siedział jakiś śmieszny futrzak i bacznie mi się przyglądał.
-Witaj ! – Jak się nazywasz?- spytałem.- Sądząc po uszkach może Uszatek?
-Nie, jestem królikiem i mieszkam tu z bardzo liczną rodziną. Zapraszam na marchewkowe śniadanie – powiedział wielce uradowany Królik.
Z wielką ochotą przyjąłem zaproszenie, bo byłem niebywale głodny. Cała rodzina przywitała mnie bardzo serdecznie i ugościła wszystkim, co miała w swojej spiżarni. Pani królikowa powiedziała, że ludzie też bywają bardzo serdeczni. W jednym z domów widziała nawet makatkę „czym chata bogata tym rada”.
Śniadanko marchewkowe było przepyszne, była surowa marcheweczka do chrupania, pokrojona w cienkie paseczki, był do picia sok z marchewki i jabłuszka z nazbieranymi w lesie jagodami, była też cała miska zielonej, pachnącej sałaty i malinki na deser. Z wielkim apetytem smakowałem wszystkiego. Na mojej planecie nic takiego nie rośnie. Jadłem powoli, delektując się cudownym smakiem tych potraw.. Pani królikowa powiedziała , że to bardzo ważne, aby jeść dużo świeżych warzyw, one dają siłę i zdrowie. Jej małe króliczątka rosną szybko, jak na drożdżach, tak właśnie powiedziała, bo codziennie dostają porcję świeżej marchewki, sałatki i owoców..
Muszę to zapamiętać, bo ja też chciałbym być silny i zdrowy i urosnąć aż do samego nieba, żeby móc z bliska przyglądać się gwiazdom i ptakom fruwającym hen wysoko.
Smutne było nasze rozstanie. Chciałbym z nimi zostać jak najdłużej, ale przygoda wzywała mnie do dalszej wędrówki. Pragnę jak najwięcej poznać mieszkańców tej planety, bo na pewno wszyscy są tak bardzo fascynujący jak ta królicza rodzinka.

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.