Ilustracja wykonana przez Małgorzatę Kutkiewicz

Siedmioletni Antek – Tokio i magiczne przygody

Posłuchaj ?

Przeczytaj ?

Dawno, dawno temu żyły sobie 2 małe kotki: jeden był pręgowany, a drugi taki sobie rudowaty. Ten pręgowany nazywał się Hrupniczek, a drugi Kapi, i był też jeden piesek Tokio. Tokio był bardzo małym psem, ale miał legowisko jak dla słonia, a dwa koty sypiały na kanapie. Tokio i dwa kotki (miau, miau) miały miłą panią i dobrego pana, ale mimo to pewnego dnia Tokio wymknął się z domu i pobiegł szukać przygody…Pobiegł do lasu i minął rzeczkę, stawik z kaczuszkami, pogonił ptaki i nie uwierzycie gdzie się znalazł… no w Opolu! Przebiegł z Kluczborka do Opola! W brzuszku burczało i pić mu się chciało… a więc jak światło popędził do domu i wypił całą miskę wody i soku malinowego i miał cały pyszczek różowy.
Zasnął. Obudził go grzmot. Było ciemno i świecił księżyc, a na dworze szalała burza. Zobaczył tylko 2 koty , które majstrowały przy komputerze. Musiały go
polizać, bo zrobiło się spięcie i w całym domu zgasł prąd. W tym czasie wystraszony Antek wleciał jak torpeda do pokoju! (Antek to mój pan i utulił mnie z całych sił). Krzyknął: – Tokio zapomniałem, że nie odrobiłem zadania domowego! – ale z plecaka wyciągnął magiczną obrożę i założył ją Tokio na szyję. Pies zaczął mówić po polsku i latać po całym pokoju wykrzykując wyniki działań matematycznych wprost z zeszytu Antosia.
Antoś był zadowolony z psa mądrali i nie bał się iść do szkoły, bo zadanie domowe zostało odrobione, wprawdzie z niewielką pomocą małego pieska. Wszystko zakończyło się dobrze.

Koniec

Teraz Czytamy

Drogie dzieci!

Pisarze i ilustratorzy zapraszają Was do wspólnej zabawy!

Przeczytajcie opowiadania i wiersze napisane przez polskich pisarzy i namalujcie do nich ilustracje! Wybierzcie ilustrację wykonaną przez jednego z polskich artystów i napiszcie do niej krótkie opowiadanie! Jeśli chcecie, poproście rodziców, żeby wysłali Wasze prace na adres: terazczytamy@gmail.com. W treści wiadomości napiszcie, że zezwalacie na publikację na stronie projektu oraz w formie nagrania i prezentacji treści u #TatyMariusza.

Najciekawsze prace zamieścimy w galerii!

Drodzy Twórcy!

Zapraszamy do współpracy autorów i ilustratorów – jeśli chcecie podzielić się swoim opowiadaniem lub ilustracją i w ten sposób zapewnić dzieciakom kreatywną rozrywkę, piszcie na: terazczytamy@gmail.com.

Strona Projektu: >>klik<<

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.