Ilustracja wykonana przez Monikę Urbaniak

Trzynastoletnia Alicja – Myszka Rozalia

Posłuchaj ?

Przeczytaj ?

W małym zniszczonym pudełku po butach mieszkała myszka Rozalia. W pudełku znajdowała się cała zastawa stołowa. Rozalia tak urządziła sobie swoje ,,mieszkanko” że było w nim bardzo przytulnie. Wszystko miało tam niestandardowe zastosowanie np.: łyżka była umywalką, talerzyk stolikiem a cukierniczka szafeczką na ubranka. Lecz ulubionym miejscem myszki była stara lecz piękna filiżanka. Rozalia urządziła sobie w nim przytulne łóżeczko w którym czytała książki. Rozalia miała 4 małe książeczki ponieważ sama była malutka. Książeczki te czytała na okrągło były to piękne historii o przyjaźni rodzinie wsparciu czyli tym, co najważniejsze. Rozalia po jakimś czasie zapragnęła przeczytać inną książkę. Myszka na początku udała się do księgarni dla ludzi. Weszła tam niezauważona (przez zaplecze), ale kiedy zobaczyła te ogromne książki, które były o 15 razy większe od niej szybko stamtąd wyszła. Kiedy tak szła
uliczkami zobaczyła małe ogłoszenie.

Horacy Myszek
Jestem pisarzem i prowadzę swoją księgarnie.
300m na północ od parku w środku miasta.
Mam bardzo dużo ciekawych i tanich powieści .
Serdecznie zapraszam.

Kiedy myszka przeczytała to ogłoszenie, była w siódmym niebie. Od razu pobiegła do swojego domku, aby spakować się do podróży. Wzięła 3 gramy sera, kompas i mapę, wrzuciła to do swojego niebieskiego plecaczka i wyruszyła w drogę. Choć było ciężko, myszka nie poddała się. Szła wytrwale i nagle osiągnęła to czego tak pragnęła zobaczyła mały szyld z napisem ,,Horacy Myszek książki i opowiadanie”. Kiedy weszła do środka, ujrzała mnóstwo wspaniałych książek. Podeszła do pana Horacego i poprosiła o jego ulubioną powieść. Pan Horacy dał jej zieloną książeczkę i powiedział, że ta książka na pewno jej się spodoba. Zadowolona myszka
kupiła książki i wróciła do swojego pudełka. Zapaliła małą świeczkę i położyła się w swoim łóżeczku i pogrążała się w lekturze w wspaniałym świecie wyobraźni i marzeń siedziała tak i cieszyła się z tego że się nie poddała i udało jej się dokonać tego, o czym marzyła.

Teraz Czytamy

Drogie dzieci!

Pisarze i ilustratorzy zapraszają Was do wspólnej zabawy!

Przeczytajcie opowiadania i wiersze napisane przez polskich pisarzy i namalujcie do nich ilustracje! Wybierzcie ilustrację wykonaną przez jednego z polskich artystów i napiszcie do niej krótkie opowiadanie! Jeśli chcecie, poproście rodziców, żeby wysłali Wasze prace na adres: terazczytamy@gmail.com. W treści wiadomości napiszcie, że zezwalacie na publikację na stronie projektu oraz w formie nagrania i prezentacji treści u #TatyMariusza.

Najciekawsze prace zamieścimy w galerii!

Drodzy Twórcy!

Zapraszamy do współpracy autorów i ilustratorów – jeśli chcecie podzielić się swoim opowiadaniem lub ilustracją i w ten sposób zapewnić dzieciakom kreatywną rozrywkę, piszcie na: terazczytamy@gmail.com.

Strona Projektu: >>klik<<

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.