Ilustracja wykonana przez Karinę Hrycynę (Blond Mysz)

Ośmioletnia Ala – Lis i Jeż

Posłuchaj ?

Przeczytaj ?

Dawno temu w magicznym lesie każdemu zwierzęciu bocian przynosił dziecko. Przyniósł każdemu w lesie, ale dwie paczki mu się
pomieszały. Lisica dostała paczkę od jeża, a jeż od lisicy.
Lisica otworzyła paczkę, a w środku był mały jeż a do niego był przywiązany balonik i jeż odlatywał. Lisica biegła za nim, aż wkrótce mały jeżyk utknął
na drzewie. Lisica wspięła się na drzewo, ale spadła. Zobaczył to człowiek który był w lesie na spacerze i zadzwonił po weterynarza. Weterynarz zabandażował łapę lisicy i ściągnął małego jeża na ziemię.
Lisica oddała go mamie-jeż, a mama-jeż dała mamie -lisicy małego liska i żyli długo i szczęśliwie.

Teraz Czytamy

Drogie dzieci!

Pisarze i ilustratorzy zapraszają Was do wspólnej zabawy!

Przeczytajcie opowiadania i wiersze napisane przez polskich pisarzy i namalujcie do nich ilustracje! Wybierzcie ilustrację wykonaną przez jednego z polskich artystów i napiszcie do niej krótkie opowiadanie! Jeśli chcecie, poproście rodziców, żeby wysłali Wasze prace na adres: terazczytamy@gmail.com. W treści wiadomości napiszcie, że zezwalacie na publikację na stronie projektu oraz w formie nagrania i prezentacji treści u #TatyMariusza.

Najciekawsze prace zamieścimy w galerii!

Drodzy Twórcy!

Zapraszamy do współpracy autorów i ilustratorów – jeśli chcecie podzielić się swoim opowiadaniem lub ilustracją i w ten sposób zapewnić dzieciakom kreatywną rozrywkę, piszcie na: terazczytamy@gmail.com.

Strona Projektu: >>klik<<

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.