Ilustracja wykonana przez Krystynę Strzeszewską

Ośmioletnia Julia – Mój mały kotek

Posłuchaj ?

Przeczytaj ?

Pewnego razu, gdy szłam ścieżką do lasu, zobaczyłam małe zawiniątko. I tak zaczęła się ta historia.

Po chwili, gdy podeszłam bliżej, okazało się, że to mały kotek. Zaczęłam się rozglądać, czy nikt go tu nie zostawił. Ale nikogo nie było, więc podeszłam i leciutko podniosłam małego kotka. Zabrałam go ze sobą do domu. Dałam mu mleka.  Kotek na początku schował się pod krzesłem, a później powolutku podszedł do poidełka. Okazało się, że to kotek birmański, bo był cały biały i tylko pyszczek miał brązowy. Później zaczął się do mnie przyzwyczajać. W sobotę, po południu, poszłam do sklepu zoologicznego. Kupiłam karmę i gumową rybkę dla mojego kotka, a później pomyślałam, że muszę kotce nadać imię – więc nazwałam ją Mila.

Od tej pory nigdy nie czułam się samotnie. Żyłyśmy ja i moja kotka długo i szczęśliwie. Niebawem dołączył do nas drugi kotek Trufelek. Kto by pomyślał, że zwykły spacer do lasu może tak wiele zmienić w moim życiu…

Teraz Czytamy

Drogie dzieci!

Pisarze i ilustratorzy zapraszają Was do wspólnej zabawy!

Przeczytajcie opowiadania i wiersze napisane przez polskich pisarzy i namalujcie do nich ilustracje! Wybierzcie ilustrację wykonaną przez jednego z polskich artystów i napiszcie do niej krótkie opowiadanie! Jeśli chcecie, poproście rodziców, żeby wysłali Wasze prace na adres: terazczytamy@gmail.com. W treści wiadomości napiszcie, że zezwalacie na publikację na stronie projektu oraz w formie nagrania i prezentacji treści u #TatyMariusza.

Najciekawsze prace zamieścimy w galerii!

Drodzy Twórcy!

Zapraszamy do współpracy autorów i ilustratorów – jeśli chcecie podzielić się swoim opowiadaniem lub ilustracją i w ten sposób zapewnić dzieciakom kreatywną rozrywkę, piszcie na: terazczytamy@gmail.com.

Strona Projektu: >>klik<<

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.