Ilustracja wykonana przez Edytę Karaban

Ośmioletnia Milena – Martynka i renifer

Posłuchaj ?

Przeczytaj ?

Pewnego zimowego wieczoru dziewczynka o imieniu Martynka poszła z rodzicami do lasu. Nagle zobaczyła renifera który przebiegł obok niej. Zobaczcie jaki piękny! zawołała do rozmawiających rodziców i pobiegła za nim w głęboki las. Po pewnym czasie zorientowała się że się zgubiła. Nagle zobaczyła tego samego renifera który podbiegł do niej. Martynka już miała wyciągnąć rękę jak renifer zaczął uciekać. Martynka pobiegła za nim. Niedługo później znaleźli się na skraju
lasu. Martynka pocałowała go i pobiegła do domu. Nagle obejrzała się za siebie i zobaczyła że renifer biegnie za nią.
– Chodź! – zawołała wbiegając do domu.
– Martynko! – zawołali rodzice. – Martwiliśmy się o ciebie! Skąd go wzięłaś?
– Jak skąd? – zapytała się Martynka.
– Znalazłaś go w lesie?
– Nie do końca. To on wyprowadził mnie z lasu! – powiedziała dziewczynka.
– Cóż, musisz odprowadzić go z powrotem do lasu.
– No dobrze. – Zgodziła się dziewczynka. I wyszła z domu biorąc renifera.
W końcu byli w lesie. Martynka pogłaskała renifera i odwróciła się żeby wrócić do domu ale wtedy zobaczyła że on idzie z powrotem za nią. Pobiegła do domu a on za nią. Wbiegając do domu zawołała rodziców.
– Och Martynko! – jęknęła mama a tata się uśmiechnął.
– Nie może on z nami mieszkać, ale mogę zbudować dla niego szopę – powiedział tata.
– Tak! Tak! Tak! – zawołała Martynka.

Teraz Czytamy

Drogie dzieci!

Pisarze i ilustratorzy zapraszają Was do wspólnej zabawy!

Przeczytajcie opowiadania i wiersze napisane przez polskich pisarzy i namalujcie do nich ilustracje! Wybierzcie ilustrację wykonaną przez jednego z polskich artystów i napiszcie do niej krótkie opowiadanie! Jeśli chcecie, poproście rodziców, żeby wysłali Wasze prace na adres: terazczytamy@gmail.com. W treści wiadomości napiszcie, że zezwalacie na publikację na stronie projektu oraz w formie nagrania i prezentacji treści u #TatyMariusza.

Najciekawsze prace zamieścimy w galerii!

Drodzy Twórcy!

Zapraszamy do współpracy autorów i ilustratorów – jeśli chcecie podzielić się swoim opowiadaniem lub ilustracją i w ten sposób zapewnić dzieciakom kreatywną rozrywkę, piszcie na: terazczytamy@gmail.com.

Strona Projektu: >>klik<<

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.