Grażyna Bąkiewicz – Król bawełny. Opowieści dzieci fabrykanta. Rozdział I.

Posłuchaj

Subskrybuj!

#TataMariusz na Spotify

Spotify

#TataMariusz na Apple Podcasts

Apple Podcasts

#TataMariusz na Google Podcasts

Google Podcasts

#TataMariusz na YouTube

YouTube

#TataMariusz na Podcast Addict

Podcast Addict

#TataMariusz na Player FM

Player FM

Grażyna Bąkiewicz - Król bawełny. Opowieści dzieci fabrykanta [Wydawnictwo Literatura]

Król bawełny. Opowieści dzieci fabrykanta

Wydawnictwo Literatura

Tekst: Grażyna Bąkiewicz
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
ISBN: 978-83-8208-163-3
Liczba stron: 144
Oprawa: twarda

Przejdź na stronę Wydawnictwa >> klik <<

Centrum rozrywkowo-handlowe Manufaktura jest dziś znane w całej Polsce. Kiedyś było ogromnym imperium Izraela Poznańskiego – łódzkiego króla bawełny. Monumentalny pałac tętnił wówczas życiem. Fabryki pracowały bez ustanku, a ich właściciel w dążeniu do zdobycia fortuny potrafił być bezwzględny. Po Łodzi krążyła pogłoska, że zaprzedał duszę diabłu. Relacja dziewięcioletniego Maurycego, syna fabrykanta, pomoże rozgryźć tajemnice z życia Poznańskich: Jak robi się geszefty? Czy do zdobycia milionów potrzebna jest pomoc diabła? I co musi się stać, by wyzyskiwacz zamienił się w filantropa? W XIX-wiecznej Łodzi zdarzały się cuda. A jakie? O tym jest ta opowieść.

Wydawnictwo Literatura na #TataMariusz

Wydawnictwo Literatura

W latach 90. w Wydawnictwie Literatura, wbrew ówczesnemu trendowi, postawiono na wydawanie i promocję polskich autorów. Ta decyzja poskutkowała współpracą z autorkami i autorami takimi jak choćby E. Niziurski, J. Papuzińska, B. Tylicka, czy B. Butenko – jako ilustrator, ale i autor. W Literaturze swoją pierwszą książkę wydali m.in. G. Kasdepke, B. Gawryluk, czy K. Wasilkowska. Na stałe współpracuje z A. Onichimowską, P. Beręsewiczem i K. Ryrych choć to niewielki wycinek listy znakomitych nazwisk współczesnej literatury dla najmłodszych w portfolio Literatury.

Strona Wydawnictwa Literatura -> klik

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.