Wil Huygen – Skrzaty; Legenda Druga

Posłuchaj

Subskrybuj!

#TataMariusz na Spotify

Spotify

#TataMariusz na Apple Podcasts

Apple Podcasts

#TataMariusz na Google Podcasts

Google Podcasts

#TataMariusz na YouTube

YouTube

#TataMariusz na Podcast Addict

Podcast Addict

#TataMariusz na Player FM

Player FM

Wil Huygen - Skrzaty [Skrzacie legendy]; Wydawnictwo Bona

Wil Huygen – Skrzaty

Tekst: Wil Huygen
Ilustracje: Rien Poortvliet
Tłumaczenie: Barbara Durbajło
ISBN: 9788362836734
Liczba stron: 212
Oprawa: twarda

Przejdź na stronę Wydawnictwa >> klik <<

Skrzaty stanowią encyklopedię wiedzy o stworzeniach, których na co dzień nie zauważamy, a które – jak dowodzą autorzy – zamieszkują cały kontynent (niezwykle przydatna w początkach zbierania wiedzy o skrzatach okazuje się być załączona mapa Europy z zaznaczonymi miejscami ich występowania). Skrzaty są pochwałą wyobraźni, a jednocześnie ukłonem w stronę folkloru i kultury ludowej – wszak to ludowe podania dowodzą istnienia tych piętnastocentymetrowych stworzeń. Z albumu (bo taką właściwie formę ma książka holenderskich autorów) dowiadujemy się wszystkiego o historii skrzatów, ich budowie, rytuałach, sadybach, o ślubie i małżeństwie, polowaniach, kuchni. Poznajemy skrzacich przyjaciół i wrogów. Dzięki sugestywnym ilustracjom jesteśmy w stanie przyswoić wszystkie szczegóły życia naszych małych towarzyszy. Ta niezwykła książka stanowi wznowienie pierwszej polskiej edycji, wydanej w 1990 roku i cieszącej się ogromnym powodzeniem wśród czytelników. To kultowa pozycja zdecydowanie przekraczająca granice gatunków – jej odbiorcą może stać się zarówno dorosły, jak i dziecko. Jedynym kryterium jest wyobraźnia.

Wydawnictwo Bona na #TataMariusz

O Wydawnictwie Bona słów kilka…

Wydawnictwo Bona to krakowska niezależna oficyna wydawnicza, ceniona przede wszystkim za piękne wydania literatury dziecięcej.

Wśród naszych książek należne miejsce znalazły światowe klasyki, takie jak: Skrzaty Wila Huygena (ilustracje Riena Poortvlieta), Mały Duszek Otfrieda Preusslera (ilustracje F. J. Trippa) czy wreszcie Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla (ilustracje Tove Jansson) w nowym przekładzie prof. Elżbiety Tabakowskiej, ale i pozycje współczesne: niemiecki cykl Pan Brumm Daniela Nappa czy Tato Markusa Majaluomy.

Strona Wydawnictwa Bona >> klik <<

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.