Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt (fragment)

Posłuchaj

Subskrybuj!

#TataMariusz na Spotify

Spotify

#TataMariusz na Apple Podcasts

Apple Podcasts

#TataMariusz na Google Podcasts

Google Podcasts

#TataMariusz na YouTube

YouTube

#TataMariusz na Podcast Addict

Podcast Addict

#TataMariusz na Player FM

Player FM

Sabine Städing - Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt (fragment); Wydawnictwo Esteri

Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt

Tekst: Sabine Städing
Ilustracje: Julia Błaszczyk
Tłumaczenie: Urszula Pawlik
ISBN: 978-83-65835-97-0
Liczba stron: 208
Oprawa: twarda

Przejdź na stronę Wydawnictwa >> klik <<

Do Bożego Narodzenia pozostało zaledwie parę dni. Podczas gdy bliźniaki Lilka i Leon z utęsknieniem wypatrują pierwszych płatków śniegu, jabłoniowa czarownica ma pełne ręce roboty z przygotowaniem jabłkowego domku na przyjazd dawno niewidzianych sióstr, pogodowych czarownic.

Niestety, pomimo czarów i pomocy bajkoludków, nic nie idzie tak, jak powinno. Na domiar złego w domu młynarza zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które stają się przyczyną nieustannych kłótni między rodzeństwem. A wszystko to za sprawą złośliwego skrzata Ancymona. Wyrzucony przez Świętego Mikołaja gagatek niepostrzeżenie wślizgnął się do młyna, gdzie płata najróżniejsze figle.

W tej sytuacji może pomóc jedynie Petronela. Maleńka czarownica pomimo licznych zajęć ponownie bierze sprawy w swoje ręce. Z siostrami u boku przystępuje do wyjaśnienia zagadki. Wiadomo, co cztery przebiegłe czarownice, cztery czarodziejskie różdżki i cztery latające miotły, to nie jedna…

Wydawnictwo Esteri na #TataMariusz

O Wydawnictwie Esteri słów kilka

„Wydawnictwo Esteri zostało utworzone na początku 2015 roku w wyniku poszerzenia oferty wydawniczej EDRA Urban&Partner o pozycje popularnonaukowe, książki dla dzieci, a także tłumaczenia literatury włoskiej.

Staramy się dostarczyć naszym czytelnikom literaturę o wysokim poziomie edukacyjnym i edytorskim, a dokonując wyboru publikacji dla najmłodszych zabiegamy, aby wydawane przez nas książki rozbudzały w nich ciekawość świata, kształtowały estetykę i promowały czytelnictwo.

Wśród Autorów związanych z wydawnictwem znajdą Państwo wiele docenianych i nagradzanych postaci kultury, literatury i sztuki.”

Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Dowiedz się więcej ? klik.