Kot Biznesik2020-08-26T13:23:08+02:00
  • Arkadiusz Błażyca - Finansowe Rymowanki Kota Biznesika

Miałem napisać coś od siebie, trochę pokleić, poucinać i poprzestawiać materiały otrzymane od autora – Arka Błażycy… aaaleeee nieee! Łapcie list, który wyczerpuje temat. 😉

Nazywam się Arkadiusz Błażyca i pomagam rodzicom wprowadzać ich dzieci w świat przedsiębiorczości i finansów. Zaraz po szkole, w wieku 20 lat wyemigrowałem do Szkocji i musiałem stawić czoła temu, na co szkoła mnie nie przygotowała – prawdziwe życie. Na własnej skórze doświadczyłem efektów braku fundamentalnej edukacji finansowej. Rozpoczęcie dorosłego życia od kredytów zdecydowanie nie było najlepszym pomysłem. Uświadamiając sobie ten fakt, postanowiłem jednak coś zmienić i nadrobić zaległości w tematyce finansów i biznesu. Zakochałem się w literaturze biznesowej, aktywnie uczestniczyłem i organizowałem różnego rodzaju spotkania biznesowe.

Projekt „Kot Biznesik” narodził się z czystej potrzeby, którą miałem na etapie wychowywania mojego pierwszego dziecka. Szukałem wtedy lektury, która wyjaśniałaby podstawy biznesu i finansów poprzez zabawną i ciekawą historię. Niestety nie znalazłem wtedy na rynku nic, co spełniałoby moje oczekiwania.

Z mojego „poprzedniego życia” jako raper, wyniosłem zamiłowanie do układania rymowanych tekstów. W ten sposób starałem się przelać na papier wszystko, czego sam, w danej chwili, uczyłem się na temat finansów. Na rymowankach jednak się nie skończyło.
Inspirowany historiami takich osobistości jak Robert Kiyosaki, Henry Ford, Warren Buffet, John Rockefeller czy Thomas Edison powstała historia pewnego zwykłego kota, który zapragnął czegoś więcej niż najemna praca na łowisku u Pana Etata. Historia rozrosła się do takich rozmiarów, że ostatecznie powstała z niej książka „Kot Biznesik – jak pewien zwykły kot został biznesmenem”.

Jedno jest pewne – nasze dzieci będą miały do czynienia z pieniędzmi. Obecny system edukacji w żaden sposób nie przygotuje ich do tego, aby rozsądnie nimi zarządzać. Zatem gdzie mają zdobyć odpowiednią wiedzę na ich temat jak nie w domu? 🙂

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zainteresowało się tematem przedsiębiorczości i edukacji finansowej to nie ma lepszego sposobu niż dobra zabawa i ciekawa historia.

Dzięki uprzejmości #TatyMariusza teraz możecie razem posłuchać dziesięciu finansowych rymowanek poniżej.

Możesz też pobrać darmowy ilustrowany ebook na stronie https://kotbiznesik.pl/darmowe-materialy/
Pobierz darmowy fragment książki na stronie https://kotbiznesik.pl/produkt/kot-biznesik/
Obserwuj dalsze przygody Kota Biznesika na: www.facebook.com/kotbiznesik

Pozdrawiam ciepło wszystkich czytelników i słuchaczy Taty Mariusza,
Arkadiusz Błażyca

Przejdź do góry