Dobra Szkoła Nowy Jork2020-08-02T00:50:35+02:00
  • Dobra Szkoła Nowy Jork na #TataMariusz

Dobra Szkoła Nowy Jork to serwis, który bardzo mocno wspiera wychowanie młodej generacji Polaków urodzonych poza granicami Polski. Celem jego Twórców jest wzbudzenie zainteresowania młodej Polonii i zachęcenie do poznawania kultury i historii Polski oraz nauki języka swoich rodziców.

www.DobraSzkolaNowyJork.com – to portal kulturalno – informacyjny, który działa od początku 2010 roku w ramach Fundacji DSNY (poprzednio Fundacja Dobra Polska Szkoła). Siedziba redakcji znajduje się w Nowym Jorku. Zarówno fundacja jak i portal działały od początku 2010 roku pod nazwą Dobra Polska Szkoła, w 2020 roku w wyniku poszerzenia swoich działań fundacja zmieniła swoją nazwę na Fundacja DSNY, a portal na Dobra Polska Szkoła Nowy Jork. Strona skierowana jest do polonijnych rodziców i nauczycieli na całym świecie, animatorów kultury, promotorów nowoczesnej edukacji, wszystkich zainteresowanych tematyką szkolnictwa. Strona jest też platformą wymiany doświadczeń nie tylko osób związanych z edukacją, ale również polonijnych artystów, dziennikarzy i pomysłodawców lokalnych inicjatyw.

W ramach okazjonalnej współpracy, #TataMariusz ma zaszczyt swoim głosem (a czasem i lisim pyszczkiem) uczestniczyć w życiu Polonii w Stanach i na całym świecie, bowiem DSNJ nie zamyka się na inne rejony 😉

Przejdź do góry